הקיבוץ הוירטואלי לחלוטין של חפ"ש....
הוספת תגובה לדף  שיתופי: בין צדק למשפט - נחוץ רוב משמעותי של חברים הרוצים בקיבוץ שיתופי-שוויוני
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  הקיבוץ הוירטואלי לחלוטין של חפ"ש....
תוכן ההודעה:  חבר פשוט, מנסה לקיים קיבוץ וירטואלי, קיבוץ בו אין חברים שעובדים מחוץ לקיבוץ ויש להם רכב צמוד, חפ"ש נאחז בחבר'ה של המפעל, אנשי מכירות שעושים אלפי ק"מ ברחבי הארץ, והדבר האחרון שהם צריכים שה שאיזה צעיר ישבית להם בשבת את הרכב, כאשר הייתי משווק בשוק המקומי, הייתי צריך ביום שישי בערבו של יום, לרוקן את הרכב שהיה עמוס בדוגמאות, ולהכין אותו לטובת סידור הרכב, כמובן שלא היתה לי שום עדיפות היינו אז קיבוץ קיבוץ, לצערי הרכב שלי 4X4 שנועד לשירות שדה, כול שבת שניה היה הרכב מושבת, לעתים עם נזק אדיר, בסופו של דבר מנהל המפעל הוריד הוראה שהרכב יעמוד בחצר המפעל, ושם ישאר, גם הביטוח הותאם והוזל, רק אז הצלחתי לעבוד כול יום ראשון, עכשיו חפ"ש רוצה לחזור לשיטות של פעם, אומר לך, לאיש המכירות האוטו זה הבית, יש לו שם פלאפון קבוע ומירס, יש לו תיבות עם קטלוגים ודוגמאות, אתה חושב רק על העובדה שיש לו רכב צמוד, עבורו זה המשרד, נכון, כאשר יש חתונה בתל אביב, מתאמים את העבודה שנגיע לת"א, זה טבעי ומובן.
לגבי מרפאת השיניים, על סמך מה אתה אומר את זה? יש להחזיק מבנה עם שני חדרי טיפולים, חדר תרופות ומשרד, מטבחון מזגנים וחשמל, שתי משכורות לרופאים, לשיננית ולאורטודנט, שתי סיעות, תחזוקת ציוד, תחזוקת רנטגן ורישוי, כול זה, לפחות אצלנו הגיע ל 600 אלף ש"ח בשנה, לא כולל פחת על המבנה ושכירות על המבנה, כול הטיפולים כולם היו בשעות העבודה של החברים, כמובן שלא היה רישום עבודה מגנטי כמו היום, היית הולך וחוזר כהוות נפשך.
הוצאנו את הטיפול בכללותו למרפאה בראש פינה, כול הטיפולים אחרי הצוהרים אחרי שעות העבודה, העלות? אז 50 ש"ח (לפני 10 שנים עשיתי את המעבר הזה) היום 70 ש"ח לאדם, העלות אז ל400 נפש (200 חברים ו 200 ילדים היתה 240 אלף ש"ח).
גם שיפרנו את הטיפול, גם שחררנו שני רופאים, שיננית, אורטודנט, שתי סיעות לשוק העבודה, המבנה הושכר למטרות טובות יותר, העלות של ביטוח השיניים שולמה על ידי הקיבוץ כול עוד היינו שיתופיים ועתה משולמות על ידיד החבר, האמירה שלך חפ"ש:"המיליונים ממרפאת שיניים לא נחסכו, אלא מוצאים עתה ממשכורת החברים ולא מתקציב הקיבוץ. זה מאפיין חברה שהורידה מעל עצמה את הדאגה לפרט ולרווחתו" מצוצה מאצבעו העבה, כל עוד היינו שיתופיים, וגם עתה, המעבר למרפאה בראש פינה, שדרגה את איכות רפואת השיניים של חברי עמיעד בדרגות רבות, כ"כ שידרגה, שהיתה אלינו עליה לרגל ללמוד איך עושים את זה, והכול בימים השיתופיים שלנו.
לגבי חדר האוכל, אינני יודע איך זה בקיבוצים אחרים, אבל חדר האוכל אצלנו פתוח כול השבוע לארוחת צוהריים, כאשר הצימרים מלאים, יש גם ארוחת בוקר, גם בשבת, ארוחות ערב יש מעת לעת, וחדר האוכל מלא, כנ"ל בחגים, בקיצור יכול כאן חפ"ש להזיל דמעות תנין אבל התיאור שלו איננו בדיוק המציאות, אגב חפ"ש מה אתה עושה עם 20 חברים בעלי רכב צמוד מהעבודה בחוץ? אוסר עליהם לנסוע בשבת? יש משטרת מוסר אצלכם? או שכמו באורטל משלים עם המציאות.
לגבי המכבסה, ראה זה פלא כשאר הפרטנו אותה בקיבוץ השיתופי, וחילקנו את הכסף לחברים, כולם קנו מכונות כביסה, מה קרה למכבסה? ישבו שם שלוש מכבסות, ובמחסן הבגדים עוד שש חברות ותיקות, בחוסר מעש, מה קרה בשלב הבא? שני אלה נסגרו, זה מה שקורה חפ"ש, וזה נכון לגבי חדר האוכל, שסגר את דלתות ארוחת הערב מזמן, הרבה לפני שהפכנו קיבוץ משתנה...
תתעשת תתחיל לחיות במציאות ולא במציאות וירטואלית.
אגב אתה נלחם מלחמה שכבר הסתיימה לפני שנים.
עוזי

העתקת קישור