תנועת "רוח הקיבוץ" ואיך מובילים מהפיכה...
הוספת תגובה לדף  זמן לתנועה שיתופית נפרדת - ההכרעה התנועתית נגד תקציב לקידום העשייה השיתופית, היא עוד סיבה מדוע על המטה השיתופי להתנער ממעמד של "ילד תנועתי חר
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  תנועת "רוח הקיבוץ" ואיך מובילים מהפיכה...
תוכן ההודעה:  קיפי ידידי שאוהב כול כך לשנוא אותי, מתכתב כאן עם איש יקר באמת, זמי בן חורין, זמי היקר שבאמת נתן נשמתו, יחד עם קבוצה קטנה בנסיון ליצור יש מאיין, את פורום "רוח הקיבוץ" כאן באינטרנט, יותר מזה, שלא כמו במפגשי הברברת שלא מביאים עמם דבר חוץ מדיבורים, ישבנו זמח ואנוכי בעזרת חברים, בצורה פתוחה ודמוקרטית, וניסינו לכתוב מחדש את כללי המינימום לקיומו של קיבוץ שיתופי מודל המאה ה 21, מיותר לציין שאיש לא השתין לא בזר"ש ולא במט"ש לכיוון החיבור שיצא מתחת ידנו, לא זכינו אפילו להערה או להתיחסות רצינית מאיש.
עכשיו קיפי שוקד להעמיד את המועדון המפואר של מעגן מיכאל, לצורך הקמת "תנועת רוח הקיבוץ" מבית מדרשם של קיפי וחיקי, ממש נפלא... ואני שואל בדיוק כמו זמי, ובשמם של לא מעט קיבוצאים שממשיכים להאמין שניתן היה להקים משהו טוב יותר מהקיבוץ המחדש, לאן בדיוק אתם הולכים?
בכדי להניע מהפיכה, דרושה הצבת מטרה גדולה, מה היא המטרה הגדולה שלכם? מה הוא הדלק שיניע את גלגלי המהפיכה? תסביר לי קיפי במה יהיו הדיונים במעגן מיכאל, שונים מהדיונים שהיו בגעש, עמיעד, וגבים? מה בדיוק חושב אתה שיקרה לאחר שיכובו האורות ויכבה המייחם, החביירים יסעו איש לקיבוצו ואז??
מה בדיוק תעשה מפלגת "רוח הקיבוץ" בתנועה, האם תקרא לפילוג התנועה? האם לאחר שתזעק "מי לה' אלי" תראה שמספר המתיצבים קטן והעם איננו בהכרח עמך?
אינני טוען שאין לעשות מעשה, אבל ראה לאן נושבות הרוחות בתנועה ובמט"ש, ראה במה עוסק אגף המשימות בתנועתו המרשימה של ה 4X4 צפוף האנטנות של יואל, לאן בדיוק המט"ש הולך, והאם הרוח של יואל היא הרוח שאתה חושב שהיא "רוח הקיבוץ" או שמא במקום לעסוק במטעי הזיתים של שכנינו, רצוי לעסוק במתרחש בקיבוצים פנימה, במקום לעסוק במעשים טובים במסגרת שנת השרות מחוץ לתנועה, שמא הגיע הזמן להקים גרעין בנים שיקומם קיבוץ שיתופי העומד לפני קריסה, שמא יצליחו בני התשחורת להצית להבה שכבתה?
קיפי, לא יוצאים למלחמה מבלי להגדיר מטרותיה לפני היציאה, נדמה לי שאת זה למדנו בדם, אם תרצה להצליח עם "רוח הקיבוץ" נסה להציב יעדים של ממש לתנועה.
עוזי
העתקת קישור