שושה הוצבה המראה על ידי שי לדני ולשומרת
הוספת תגובה לדף  המילואימניקים שרוצים להפיל את אהוד דווקא נורא חתיכים כאלה (צ. לבני)
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  שושה הוצבה המראה על ידי שי לדני ולשומרת
תוכן ההודעה:  טוענת כאן השומרת הנצחית שלא היה רוב לשינוי בקיבוצים המשתנים, עברתי על כול החומר שצבור אצלי גם על מקרה דגניה א' (הטענה על משבר מדומה) וגם על קיבוצים שמביאים את השינוי כול חודש להצבעה, הסיפור על דגניה הוא מצחיק כמובן אבל אין שום מגבלה בתקנון להביא נושא להצבעה כול שבוע ולא רק כול חודש.
לגבי הרוב הדרוש, בכול קיבוצי השינוי היה רוב עצום לשינוי, מה שלא היה זה הרוב המוחלט לפי סעיף 118 הישן והרע דהיינו 75% של 100% מכלל המצביעים, במקרים מסוימים בקיבוצים ותיקים לא ניתן להגיע ל 100% מהמצביעים עקב הגיל המתקדם, ולכן השגת הרוב הזה כמעט בלתי אפשרית, אבל רוב של מעל 65% היה בכול הקיבוצים, אז שומרת לילה, לכי לבדוק את השער כי הסוסים ברחו מהאורווה.
לדני הניתוח שלך טוב אולי ליוטבתה, יכול אני להביא לך קיבוצים ולא רק עמיעד, שהיו פושטי רגל בניהול הקיבוצי הישן ומחלקים דיבידנד לחברים כמה שנים אחרי השינוי, אי לכך הניתוח שלך כמובן שטוב לכמה קיבוצים כמשמר העמק, יוטבתה, חצרים, רמת יוחנן, מעגן מיכאל (אם כי קיפי טוען ששם כבר נושבות רוחות השינוי) ועוד שמצליחים לקיים את השיתוף במחיר היקר של חוסר היעילות שיש בניהול הזה, ולא יעזור לך כול הטענות על סולידריות כביכול, יש בעניין הזה של סולידריות כביכול בקיבוץ השיתופי מראית עין של הנוחות בחיים ללא דאגות למצוקות היום יום, אבל דני בחייך, אתה צריך איזה שי נדיב שיציב לך מראה? שתראה מה שקורה? אתה צריך בחור יקר כמו זמי בן חורין שיגיד לך את האמת? שהסוסים כבר לא באורווה?
הגיע הזמן למשאל דעת קהל גם בנושא הסולידריות, אני חי בישוב שהיה קיבוץ שיתופי, לא ראיתי בהלוויות ובעת צרה שחל שינוי בסולידריות, הייתי בגבת לא מזמן בהלווית חבר טוב, גם שם כול הקיבוץ היה, הלוויה שניה באותו היום, אז אל תספר לי על הסולידריות שכאילו יש באחד ואין בשני.
הניהול המוצלח של כמה קיבוצים שיתופיים שייך גם למשהו שנקרא מזל עם המוצר הנכון בזמן הנכון, כול מי שעוסק בעסקים יודע זאת, ומה היה קורה ליוטבתה בלי רשת השיווק של שטראוס? למשל...ומדוע חצרים מחפשים את הבורסה? ואיך עם הבורסה כשותף אתה נישאר קיבוץ, ראה אשר קרה לקיבוצי נטפים האחרים, ובמגל לא היה ממש רע בשינוי, וגם לא בנען, שנמכרה אגב לחברת ג'איין ההודית, העולם דני משתנה מול עינייך, ואתה כדון קישוט רוכב על רוזננטה הקשישה (התנועה הקיבוצית ז"ל) ומקווה שמזון מהסוג הנכון ישיב לה את נעורייה...
חבל כי זה לא ייקרה
עוזי
העתקת קישור