לדעתי פלג מור צודק, ומסקנתי - חבירה למרצ
הוספת תגובה לדף  המירוץ לחיסול עצמי - מזכיר התנועה הקיבוצית, זאב שור, אינו מוצא עוד שום ייחוד או אידיאה המבדילים בין מפלגת העבודה לקדימה והוא מציע לאחדן. עוד ש
שם הכותב:  קורא, מסכים ומחמיא
נושא / כותרת  לדעתי פלג מור צודק, ומסקנתי - חבירה למרצ
תוכן ההודעה:  1. המחמאה - לעורכת החדשה של 'אתר הקיבוצים', אירית בר-נתן: גם אם אין זאת יזמתה (ואם כן - על אחת כמה וכמה) אלא רק 'פתיחת-הדלת' והקצאת-המקום - המאמרים המוצגים לאחרונה בטור המרכזי של 'אתר הקיבוצים', ההופכים אותו ל'במה' לדיונים בנושאים מרומו של עולמנו, הקיבוצי והישראלי, מעשירים את האתר, מעבר להיותו 'לוח-מודעות' ופלטפורמת 'קומיניקאטים מטעם', וטוקבקים של 5-10 מגיבים מכורים.
דרושה עוד התאמה ל'שרשור' מאמרי-תגובה (לא טוקבקים של 'משפט-מחץ' או שניים) והפיכת האתר לבמת דיונים רצינית, שלדעתי - עם הזמן תסקרן עוד קוראים ואולי אפילו תוסיף משתתפים פעילים בכתיבה.
2. צודק לדעתי פלג מור בהתייחסותו השוללת ביחד עם העצב שבה לדבריו של וולוולה על סוף-דרכה של מפלגת-העבודה ומכך המסקנה של הצטרפות חבריה ל'קדימה'. אני לא חושב שאטעה בגדול אם אנחש שיש בדבריו של וולוולה, שחש על קביים להענות להזמנתו של אולמרט (מה ? שיזמין רק את ברגיל שוב ושוב ?) גם שמץ של חשבונות של 'כדאיניק' החושב שהוא יודע "על איזה צד של הפרוסה מרוחה החמאה".
3. ישנם בקרב אנשי מפלגת-העבודה - נבחרים וחברים מהשורה - כאלה שאפילו לאחר בליעת כדורים נגד בחילה (כמטאפורה בה עשה שימוש בשעתו רבין על הצטרפות לקואליצייה עם ה'ליכוד') לא יוכלו לעשות את הצעד הזה כדי להבלע ב'קדימה'. זוכרים מי שם ? כדאיניקים או שורדים כמו אולמרט עצמו, צחי הנגבי, עתניאל שנלר, רוני בראון (גם אברהם הירשנזון עד שנתפס)... להמשיך ? איתם תלכו יחד, גם תוועדו ?
אני מנחש שלרוב 'שלומי אמוני' מורשת 'העבודה' קל וטבעי יותר יהיה לחבור למרצ דווקא, וסוף-סוף, אחרי כ-15 שנים (שאז היו לה 12 חברי-כנסת) להציב על המפה הפרלמנטרית שלנו כוח פוליטי משמעותי באגף השמאלי-חברתי ! לא אמנה שמות כדי לא להביך או לחלץ הכחשות בטרם זמנן. אבל לפי התרשמותי יש אפילו כיום בסיעת 'העבודה' בכנסת חבורה נכבדת בגודלה ובמשקלה הסגולי שענין חבירתה למרצ הוא רק שאלה של זמן !
העתקת קישור