לדני וואלה ברכות ומילה על דמוקרטיה
הוספת תגובה לדף  מכסחי הקיבוץ - מדוע ביקורת הקיבוץ זוכה לבמה רחבה כל כך? למה בדיוק מכוונים המבקרים?
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  לדני וואלה ברכות ומילה על דמוקרטיה
תוכן ההודעה:  לדני וואלה ידידי, ראשית ברכות על שהחלטת לנטוש את הדרך ההיא בה הילכת ביננו בשמות משמות שונים, זה בוודאי לא הוסיף לקרדיט שלך דבר, אבל ימים יגידו האם זה טרנד חדש או שגם זה יחלוף כמו הענן בשמיים.
לעניין הדמוקרטיה, אני מניח שהדמוקרטיה הכמעט ישירה שקיימת בקיבוץ, היא הדבר הכי קרוב ל"דמו-קרטיה" - שלטון העם, שאותו המציאו היוונים, הדמוקרטיה היוונית שבה היתה זכות הצבעה רק ל"עם המובחר" איפשרה את קיומה של הדמוקרטיה היוונית שבה הילכו נשים ואלפי עבדים חסרי זכויות, בוודאי ובוודאי שהמיעוט חסר זכות ההצבעה היה נטול כול זכויות....
בקיבוץ המיעוט שומר לעצמו שוויון זכויות וחובות מלא, בדיוק כמו הרוב, הרוב איננו לוקח לו איזו זכות שאיננה ניתנת לאחרון החברים, נכון שהמיעוט לא זכה שדעתו תתקבל בעניין הפעוט יחסית של דרך ניהול הקיבוץ, אבל אין לומר שהמיעוט נפגע מההחלטה, מלבד הפגיעה הנפשית אולי בעניין זה.
לגבי האם נמסרו למצביעים כול העובדות, כן או לא, בכול קיבוצי השינוי התהליך לוקח זמן רב, לפעמים שנים, אין חומר שלא חולק והוסבר לחברים, אבל כמו מפוני גוש קטיף, הם האמינו שבעזרת השם יתברך "אצלנו זה לא ייקרה", לכן אגב סירבו רבים לבוא ולהתעמק בהצעות.
לסיכום דני ידידי, לא מחליף את המשחק הדמוקרטי שלנו בשום פטנט אחר.
עוזי
העתקת קישור