הצד השני של המטבע
הוספת תגובה לדף  מכסחי הקיבוץ - מדוע ביקורת הקיבוץ זוכה לבמה רחבה כל כך? למה בדיוק מכוונים המבקרים?
שם הכותב:  א-ב
נושא / כותרת  הצד השני של המטבע
תוכן ההודעה:  אולי כסוח הקבוצים ואורח חייהם (הישן) שננטש, על ידי רובם, הוא הגורם האמיתי לכסוח הקבוצים כספורט לאומי.
כל זמן שהקבוצים היו שיתופיים הושגו ההישגים שכולנו מרבים להתפאר בהם ולהתרפק עליהם. באותה תקופה בה החלטנו שהדרך אינה דרך, והטמענו בתוכנו את רעיון כשלוננו המשותף, החלו איזובי הקיר למיניהם בתוכנו ואנשי האלטרנטיבה הקפיטליסטית דורסנית ללעוג ל"כשלוננו". למעשה בעולם המערבי הן באירופה ארצות הברית אוסטרליה וניו זילנד מחפשים מודלים של שיתוף קהילתי והידוק שותפות גורל בעסקים ובקהילה. כמעט בכל מדינה יש קואופרטיבים וקהילות המנהלות חיי שיתוף במידה העולה על זו הקיימת במרבית הקבוצים של היום. אמנם הם ויתרו על לינה משותפת אבל חברות את פירות עמלם הם מחלקים בדרך מאוזנת המכבדת את כל השותפים בארגון. אינני מתכוון למדינות סקנדינביה שם מקובלות נורמות אנושיות מפליגות וכלכלות משגשגות. אני מתכוון למדינות כמו ספרד אוסרליה ואצות הברית אני מתכוון לעצמתם של איגודים כמו בצרפת גרמניה וארצות הברית.
אצלנו בקבוצים ההתפרקות כמעט שלמה במרבית הקבוצים. אמנם נוח לנופף בעלה התאנה של המיסוי שנועד לסייע לנזקקים שאינו אלא עלבון בדיוק כשם שהוא עלבון בישראל כולה. ההתפרקות הזו היא הגורם לתחביב הכסוח יחד עם האופן בו פורקו הקבוצים בנגוד לחוק ולתקנון ובעצימת עיניים של הממסד. היום מציע רשם האגו"ש והיועץ מזוז את התירוץ לכך "המציאות כפתה עצמה על המשפט" טוענים שני הליצנים האלו ונגזר מכך נרצה או לא נרצה שהבוז לקיבוצים ולכשלונם מבטא בוז למדינה כולה לממסד ולמערכת המשפט שלה, אבדן אמון עמוק ומקיף שהוא סכנה למדינה האזרח אינו מצפה למשפט צדק אינו מאמין לממשלה חושד ובז לנציגיו בכנסת וחמור יותר מכל אינו מאמין כי יזכה למשפט צדק.
טוב נעשה אם נתיישר רגע ונביט מעבר לשינויים בקבוץ ללעג ולתיעוב כלפנו והאופן בו אנחנו נוהגים בתשלומי המיסים בסחר בקרקעות בשימוש בקרקעות בהסתרת פשעי אונס וכן הלאה שכן כל אלו הם נגזרת של ישראל כולה.
יש לנו בעיה במדינה הקנה שלנו שלא בטוח שתשרוד עוד שנות דור אם לא תשנה כיוון בהקדם.
העתקת קישור