לבי לך אריק מעיין
הוספת תגובה לדף  מכסחי הקיבוץ - מדוע ביקורת הקיבוץ זוכה לבמה רחבה כל כך? למה בדיוק מכוונים המבקרים?
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  לבי לך אריק מעיין
תוכן ההודעה:  כותב אריק מעיין איש אשדות יעקב:"בגדול אני בעד שינוי בתנועה הקבוצית.אבל שינוי ברמה אחרת,ואם בקרה מתמדת של מזכירות התנועה.ושינוי אחיד ומותאם לכולם.ובהסכמת הרוב של החברים.כיוון שלא כך "
תמהני אריק, גם אני מילדי השמש, גם אני אהבתי את בית הילדים ואת החיים מחוץ לבית ההורים, אבל אצלי לא נוצר דפוס מחשבה כמו אצלך, השינוי אריק הוא שינוי שמבוצע מתוך רצונם של רוב החברים בקיבוץ, אפשר להתווכח על הרוב אבל אין לאיש בכלל ספק שמדובר ברוב דמוקרטי, רוב שברוב הקיבוצים, אם היה זוכה בו מנהיג מדינה, הי שולט כדיקטטור ללא עוררין.
אתה מבקש שינוי אחד ומותאם לכולם, כלומר? להפוך את קיבוץ א' השיתופי והשיוויוני המותאם כביכול לכולם, לעוד קיבוץ, הפעם קיבוץ ב' ושוב שבו נכפה שינוי שמתאים לכולם, בערך כמו שהחינוך השיתופי מתאים היה לכולם, לי היה נהדר לאחי היה סיוט, והנה קם לנו אריק חדש שלא ידענו ומבקש שהתנועות תאכופנה תקנות שיהפכו את קיבוצי התנועה לקרבון קופי, ושכול החברים החיים בהם יהיו מאושרים וברי לבב, תסלח לי אריק מעיין, היכן בדיוק אתה חי, נכשלנו ביצור "אדם קיבוצי חדש" ומה אתה מבקש? להחזיר ימי האחידות של פעם, תמהני....
עוזי
העתקת קישור