יש בקרב חברי-הקיבוצים בכלל מעוניינים בתקשורת
הוספת תגובה לדף  כמה נקודות משען - כמה נקודות ארכימדיות שבעזרתן יכול המטה השיתופי "להרים את העולם". מחשבות בעקבות הסדנה - "הקיבוץ השיתופי והחברה הישראלית"
שם הכותב:  אנונימוס
מקום מגורים:  לשווא ניסיתי בפורום
נושא / כותרת  יש בקרב חברי-הקיבוצים בכלל מעוניינים בתקשורת
תוכן ההודעה:  כתב עזרא דלומי במאמרו המוצג כאן בעקבות סדנת המטה השיתופי שעסקה בתכנית העבודה של מט"ש ב-2008: "...קשר תקשורת...שקל לטפחו הוא קשר הדואר האלקטרוני. יש מספר עצום של פורומים לדיונים חברתיים ברשתות האינטרנט, אך מעט מדי מזה חלחל לקיבוצים. גם כאן, השקעה קטנה עשויה להניב תנובה גדולה. היום, להקים רשת חברתית-שיתופית המחברת בין חברי הקיבוצים השיתופיים, ובינם לבין הזירות החברתיות הרבות הקיימות מחוץ לתנועה - הוא עניין פעוט, אך ערכו לא יסולא בפז." 1. עזרא מכובדי (איש עם השקפת-עולם שיתופית שתפס מרחק פיזי אם כי לא פורמאלי מקיבוצו, שחצה את הקווים אל העולם הניאו-קפיטליסטי) - אתה בטוח שיש לך פרטנרים לתקשורת ולחילופי-דעות כמו שאתה מייחל ? ראה את נסיונותי (הפתטיים ?) מזה 9 ימים להחיות את הדיון בנושא זה (תקשורת בין חברי-קיבוצים) כאן ב'פורום הקיבוץ - בימה חופשית', שפרכוסי-הגסיסה לו כבר אינם יותר מעויתות לא רצוניות פרי "מכות-חשמל" שמדי פעם הוא מקבל.
2. בעוד יומיים, ביום שני ב-13:00, תתקיים ב'שדה אליהו' פגישת 'הפורום הצפוני' של המטה השיתופי בנושא התקשורת בקיבוצים ובין חבריהם, כבסיס הכרחי לדמוקרטיה... כמה יבואו ? מי יבוא ? מה יצא מהפגישה?
3. רמזת על 'רשת חברתית' באינטרנט, שזהו "הנושא החם" כיום בעולם ה"רישתי" (web.2), בעקבות 'חדרי-הצ'טים', ה'פורומים', וה'בלוגים'. אתה בודאי מכיר את השמות הידועים - Facebook ו-Myspace ב'עולם הגדול', ו'TheMarker-caffe', 'רשימות' (Notes) ו'ישראבלוג' ואחרים ב'עולם הישראלי'... קראתי רק השבוע כתבה המדברת על עשרות מליונים בעולם המקושרים ל'רשתות חברתיות' שכאלו, ומאות אלפים (!) בישראל. רק בקרב חברי-הקיבוצים הענין לא צולח ! אפילו נסיון של Ynet לקיים 'קהילה' של יוצאי-קיבוצים באינטרנט שבק חיש מהר. לא מעוניינים. ומכאן שאלתי-תהייתי: יש בכלל סיכוי שחברי-קיבוצים יאכלסו 'רשת חברתית' או 'פורום' אינטרנטיים ? ראה את התשובה פרקטית כאן !
4. ובכל זאת, רעיון אפשרי לבצוע, אם רק ירצו: ברבים מן הקיבוצים וברבות מן המועצות האזוריות ישנם אתרי-אינטרנט פעילים יותר או פחות. ברובם ישנו חלק גלוי שכל אחד יכול להכנס ולקרוא בהם, וחלק אקסקלוסיבי הפתוח רק בפני חברי אותו קיבוץ או תושבי אותה מועצה אזורית, באמצעות שמות-משתמש וסיסמאות. האם לא ניתן בשלב ראשון ליצור "חלק ביניים" שיהיה פתוח רק לחברי קיבוצים שירשמו כ'מנויים' או משתתפים קבועים, לשם דיון בין-קיבוצי בנושאים המעניינים את המתכתבים, ולחילופי 'טיפים' בין קיבוץ לקיבוץ? אירית בר-נתן וישראל רפפורט (עדיין ב'מגוון-אפקט' ככל שנמסר). הנה אתגר מקצועי-צבורי לפתחכם! תרימו אותו?
העתקת קישור