רונן סנדר - מי מאיתנו ממש מדבר לא לעניין?
הוספת תגובה לדף  כסף - עם השנים גדל מספרם של המתמחים בלעשות כסף בלי לייצר דבר. מבחינה חברתית הם אינם תורמים ומבחינה מעשית הם הכי עשירים
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  רונן סנדר - מי מאיתנו ממש מדבר לא לעניין?
תוכן ההודעה:  רונן
עם כול הכבוד לאדם סמית שכתב במאה ה18 כדלקמן:""בעלי הקרקעות הם המעמד היחידי משלושת המעמדות שהכנסתם אינה תלויה בתכנית או יוזמה משלהם. בגלל אותה בטלה שהיא התוצאה הטבעית של הנוחות והביטחון שבמצבם, לעיתים קרובות הם לא רק בורים, אלה גם לא מסוגלים לאותו מאמץ מחשבתי הדרוש כדי לצפות ולהבין את התוצאות של כל תקנה ציבורית."
"בעלי הקרקעות הם המעמד היחידי משלושת המעמדות שהכנסתם אינה כרוכה לא בעבודה ולא בדאגה, אלא היא באה כביכול מעצמה. ואינה תלויה בכל תוכנית או יוזמה משלהם. בגלל אותה בטלה שהיא התוצאה של הנוחות והביטחון שבמצבם, לעיתים הם לא רק בורים, אלא גם לא מסוגלים לאותו מאמץ מחשבתי הדרוש כדי לצפות ולהבין את תוצאותיה של כל תקנה ציבורית."

אני שואל עצמי מה הקשר בין האצולה האירופאית שאולי התאימה לתיאור הזה לפני 250 שנה ולחיינו היום, אני שואל עצמי מה היה אומר על השטות הזו יצחק תשובה, וטיקוני נדל"ן אחרים מסוגו, בורות וחוסר מחשבה אינם בדיוק הצדדים החזקים אצלם.
אין כמובן שום קשר בין רצןננו כחברי קיבוץ להיות בעלי הבית שלנו ושזה יכלול גם את המשבצת שלנו, רובנו גרים בפריפריה הרחק מנחשון שיכולה להחשב לנדל"ן לא רע לעומת הגליל העליון בו אני גר וחבר, מלבד זאת רונן מוציא קצפו על ריק, הרי הוא דייר בקיבוצו ולא חבר, לכן אם לפתע באיזה אמש או בכמה אמשים, נחשון תתעשר, לא יהיה חלקו בעושר, ואולי זה מה שמשגע את רונן ולא העובדה שלא הצליחו אבות הקיבוץ להקים את אוטופיה?
עוזי
העתקת קישור