הייטנר ממשיך להתעלם
הוספת תגובה לדף  שיתופי-חדשני: השפעתו המזיקה - אין אדם בפוליטיקה הישראלית שהשפיע בשני העשורים האחרונים על מדינת ישראל יותר מיוסי ביילין, היו"ר הפורש של מרצ
שם הכותב:  אורי יזהר
נושא / כותרת  הייטנר ממשיך להתעלם
תוכן ההודעה:  מהתרומה הישראלית לפרוץ האינתיפדה השנייה: ההתנחלויות המתרבות ומתפשטות, ההתעמרות של חלק מהמתנחלים בפלשתינאים חסרי ישע, ההרשאה לאריק שרון לעלות להר הבית, התגובה הישראלית המוגזמת על ההתפרעויות הראשונות, ובעיקר העדויות הרבות על היותה של הוועידה בלתי מוכנה כראוי. כך לא מנהלים מדיניות. החיפזון והיהירות של ברק וקלינטון תרמו לכישלון לא פחות מערפאת, שסירב בתחילה ל"חפוז" ששני אלה הציעו לו. הכי קל והכי נוח להטיל את האשמה על אחרים, ולהתעלם מהשגיאות והעוולות שאנחנו גרמנו. כל ההתעסקות עם משמעות הדחיפה מצדו של אורי הייטנר היא תרגיל התחמקות ותו לא. מה זה, מפגש מנהיגים הוא פגישת מחזור עם צ'אפחות ודאחקות? באיזה בית ספר לדיפלומטיה לומדים את זה?
ההתעקשות על תוכנית אלון בגירסתה המורחבת היא היום אנכרוניזם. וזה נכון גם כאשר מצטטים את רבין, שדיבר כך לפני יותר מעשור. תמכתי בה בשעתו, אבל עבר זמנה, ובמידה רבה בגלל העיקשות הישראלית. אפילו יגאל אלון ידע שאם תוכניתו לא תאומץ רשמית על-ידי ישראל, יבוא היום ויתגעגעו אליה.
העתקת קישור