מה שהייטנר לא ציין
הוספת תגובה לדף  שיתופי-חדשני: השפעתו המזיקה - אין אדם בפוליטיקה הישראלית שהשפיע בשני העשורים האחרונים על מדינת ישראל יותר מיוסי ביילין, היו"ר הפורש של מרצ
שם הכותב:  אורי יזהר
נושא / כותרת  מה שהייטנר לא ציין
תוכן ההודעה:  לא אכנס בתגובה זו לכל טיעוניו של אורי הייטנר נגד ביילין. אינני בקי כמותו בכל מהלך של ביילין ולא אספתי עליו חומר משנת תרפפ"ו ועד היום. אבל משום מה אורי הייטנר שוכח לציין את התרומה של ישראל לכישלון תהליך אוסלו ושיחות קמפ-דייויד. גם בימי רבין וגם בימי ברק ההתנחלויות המשיכו להתרחב, עלו מאחזים בלתי חוקיים שהשלטון הישראלי חשש מהתעמתות אתם ונמשכו ההתעמרויות של מתנחלים בפלשתינאים כמו בחברון.
יש עדויות מבוססות שהופיעו בכתובים ששיחות קמפ-דייויד נכשלו מפני שלא הוכנו כהלכה, באשמת הצד הישראלי. הכי קל לומר שהיאנתיפאדה השנייה החלה באשמת ערפאת שתיכנן והוציא אותה לפועל. אבל אפילו ראש השב"כ, דיסקין, אמר שערפאת לא תיכנן את האינתיפדה אלא "רכב על הגל". בחוזרו מקמפ-דייויד אמר ברק על ערפאת ש"אין פרטנר", אבל פרטנר לא מקבלים מן המוכן אלא יוצרים, על-ידי יצירת יחסי אמון עמו. ואילו ברק לא ניסה כלל ליצור יחסי אמון עם ערפאת אלא התייחס אליו ואל כל המהלך ביהירות ברקית אופיינית. וזכורה לכל הדחיפה המגושמת והמעליבה שהוא דחף את ערפאת בכניסה לבקתה בקמפ-דייויד. זה לא אומר שבגלל הדחיפה נכשלו השיחות, אבל היא סמל להתנהלותו המדינית של ברק באותה עת. יכול להיות שגם אם ישראל הייתה נמנעת מהרחבת התנחלויות וכל השאר התהליך היה נכשל, אבל היושר האינטלקטואלי מחייב שלא להתעלם מתרומתנו לכישלון.
העתקת קישור