לא עזבתי את הארץ, אבל
הוספת תגובה לדף  כולה אבן עם נצנצים - מה יש באבן יהלום שמישהו מוכן לשלם עבורה 16 מיליון דולר ומה זה מלמד על החברה שבה אנו חיים ועל סדר יומה התרבותי. וגם: פרידה מי
שם הכותב:  זוהר
נושא / כותרת  לא עזבתי את הארץ, אבל
תוכן ההודעה:  כל עוד המרכזן וחבורתו הדיפרנציאלית לא מביאים את הסחורה של החזון הקיבוץ המתחדש...
כל עוד התק"צ לא צביאה נתונים כלכליים בלתי לעוסים אודות 'הצמיחה הדמוגרפית של חברים', של הצמיחה הכללית מפולחת לפי אזורית, גודל הקיבוץ, סיווג הקיבוץ, שכבות, ענפים. אין מספרים, אין גילוי נאות אבל יש ספינים.
כל עוד המפריטנים עצמם לדעת יודעים רק לשלול את השיתופי לקבלת לגיטימציה ל"חדשנותם" (אלעק!!) (שנקרא בזמנו באתר זה דיסונננס קוגניטיבי!! - יעני להזכירכם: אם הוא יכול ואני לא [להיות קיבוץ] ובכל זאת אני רוצה 'חזון', 'יוקרה-הכרה' ו'מעמד' בעיני החברה ובעיני עצמי כ-הקיבוצניק-היפה ואם 'הוא' (השיתופי) יכול ואני לא, חייבים לחסל את השיתופי ואז, אשאר רק אני כ'קיבוץ-אפשרי'.
(לא, חלילה, אינני מצפה מארנון, מרכזניקו, גלזרים ואחרים להבין את זה).

היות והם לא הביאו את 'סחורת החזון הדיפרנציאלי' (כי אין שום חזון כזה קיבוצי המצמיח אשכרה מעמדות כלכליים-חברתיים מובחנים!) מה יש לי לחפש פה! פשוט לא הבאתם את בחורה, אין לכם מה למכור.
השיח איתכם נגמר, נתקע, משעמם, רדוד...

ואז חבריקו, אני קורא, מעלעל פה ושם, אבל זהו.
אני מביא פרנסה לקופה המשותפת של הקיבוץ, אוכל סטייקים (של עוזי) בנ"י.
נמאס לי לראות את הישרא-בלוף הספינולוגי של דיווחי התנועה, של מזכיריה. עכשיו נזכרים בפנסיה? ואיפה ראיונות העומק עם ותיקי הגליל העניים (אמנון שמוש!!).
מאכזב אותך חבריקו?! אתה עדיין בקטע של בניו-אייג' האגו-אמריקני? תקוע עם עצמו ובעצמו בלבד?!
חג אורים שמח!
נשתמע עוד חצי שנה!
העתקת קישור