חבר הכנסת ישראל חסון, לשעבר בשב'כ, מנסה שוב
הוספת תגובה לדף  לא להיות בורג קטן - חופש הביטוי הוא סוגיה לא פשוטה במשטר דמוקרטי. אך לא פחות חשובים הם הקווים האדומים שאין לחצותם. בפרסום מאמרו של גדי גולן, הכ
שם הכותב:  מכור
נושא / כותרת  חבר הכנסת ישראל חסון, לשעבר בשב'כ, מנסה שוב
תוכן ההודעה:  הצעת חוק חדשה: עורכי אתרים יישאו באחריות על טוקבקים חבר הכנסת ישראל חסון, שבעבר ניסה לחייב בחוק את הטוקבקיסטים להזדהות, מנסה לרסן את האלימות המילולית בתגובות בדרך חדשה: הטלת האחריות על בעלי ועורכי האתרים הגדולים ניב ליליאן 07.11.07, 11:22
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3468694...
ח"כ ישראל חסון מעלה הצעת חוק חדשה לפיה עורכי אתרים גדולים (מעל 50,000 כניסות ביום) ישאו באחריות המשפטית לתגובות (טוקבקים) המתפרסמות בהם. הצעת החוק הקודמת של ישראל חסון בנושא, אשר ביקשה לחייב את הטוקבקיסטים להזדהות באופן מלא בעת פרסום תגובות כדי למנוע פגיעה ולשון הרע - עוררה סערה והתנגדות רבה בקרב הגולשים.
בהצעת החוק החדשה, אשר תונח היום (ד') על שולחן הכנסת, חסון מנסה להשוות את האחריות המוטלת על עורכי האתרים ובעליהם, לזו של העיתונים בדפוס, כאשר ההקבלה של טוקבקים היא פרסום של "מכתבים למערכת".
"אנו יוצרים פה מצב חדש" הסביר ח"כ חסון, "לפיו אין כל צורך מצד הטוקבקיסטים להזדהות כאשר הם רושמים את תגובותיהם, ובכך אנו שומרים על חופש הביטוי, ומצד שני אנו מונעים מצב של הפקרות מילולית בכך שאנו מפקידים את האחריות על תוכן האתר בידי מנהליו".
יש לציין, כי גם במצב המשפטי הקיים כיום, במסגרת חוק לשון הרע, ניתן להטיל את האחריות על הגוף המפרסם את התוכן הפוגע. כך למשל, הוגשה תביעה כנגד אתר nrg על לשון הרע בגין תגובה שהתפרסמה באתר. כך שלא ברור מה באה לחדש הצעת החוק הנוכחית.
העתקת קישור