תודה לדודו, מאמר מרתק
הוספת תגובה לדף  בעד ההתנתקות (מהיהדות) - מרגע שהיהדות המשיחית הורכבה על גזע הציונות, התפרצו תהליכים אפוקליפטיים מחוללי גאולה המשבשים את הדרך ואת האתוס הלאומ
שם הכותב:  פלג
נושא / כותרת  תודה לדודו, מאמר מרתק
תוכן ההודעה:  לא נותר לי אלא להסכים, אויה שכך עלתה לי, עם תגובותיהם של שני המגיבים הראשונים למאמר זה ולומר גם אני: תודה לדודו, מאמר מרתק.

כמה הערות קטנות בשולי הדברים: א) כבר נזף בזמנו חיים ווייצמן בלורד רוטשילד על שאינו מעורב מספיק במעשה הציוני והשיב לו זה שמדינה יהודית תהפוך במהרה לגטו לאומני.
ההתנגדות למשיחיות ביהדות היא קדומה והד לה במקורותינו בהתנגדותם של חכמים (הרבניים נקרא להם היום) לרבי עקיבא המהלל את בר כוכבא במילים "דרך כוכב מיעקב". הם מצננים את התלהבותו באומרם לו "עקיבא, יעלו עשבים בלחייך ועדיין משיח לא בא.."
היהדות מכילה גם את האלמנט המשיחי וגם את ההתנגדות לו. ולא סתם, ר' עקיבא הוא אבי המשנה.
ב) מזכרונותיו של וילהלם כהן, נתין גרמני נאמן למולדתו ואביו של חבר כאן, ששירותו הצבאי בשרות הקיסר במלחמה הראשונה לא הציל אותו ואת משפחתו מהוצאה להורג בשנייה,
עולה שהיתה דעה רווחת בקרב יהודי גרמניה אז כי ממילא הציונות מיותרת, אין היהודים מסוגלים לריבונות משלהם. התגלותו המחודשת של השד המשיחי מעלה חשש כי ראו את הנולד.
3. יצחק כפכפי, עורך במשך שנים רבות בהוצאת הקבה"מ, ממייסדי תנועת המחנות העולים וכותב הספר המונומנטלי על תולדותיה, אמר מספר פעמים שלדור שלו ושל חבריו המייסדים אין 'קברי אבות'. לדורות הבאים אחריהם כבר יהיו קברים כאלה. לנו, שכבר יש לנו קברי אבות נותר רק לתהות מה משמעותם, מה שקורה בקיבוצים היום לא ממש מצביע על קברי אבות במובן של 'אחריהם נלך..'.
להיפך, כמה מאותם אבות היו מתהפכים בקבריהם אם היו יודעים מה עוללו בניהם לרעיון לו הקדישו חלק ניכר מחייהם. אבל אולי היו מתהפכים חזרה מהמחשבה שדווקא בחזרה לדת מוצאים חלק מבניהם משמעות לחייהם.
4. להיות ללא ריבונות זה להיות מחוץ להיסטוריה ?
האם היסטוריה היא רק מה שקורה לעם עצמאי ?
התלמוד הבבלי נוצר מחוץ לגבולות א"י ולא בתקופת ריבונות. ובכלל, לפי זה עם ישראל הוא צעיר מאד, יש לו נטייה מוכחת לתקופות עצמאות קצרות למדיי.
העתקת קישור