אין עתיד ל'קיבוץ' המתחדש.
הוספת תגובה לדף  עבודה כסנקציה - בקיבוץ, העבודה היא פעילות, שיש בה פוטנציאל להיות ביטוי חייו של אדם חופשי מפחד, משהו הקרוב יותר למעשה יצירה. לאחר השינוי, היא הפ
שם הכותב:  חבר משונה
נושא / כותרת  אין עתיד ל'קיבוץ' המתחדש.
תוכן ההודעה:  לא צריך להיות נביא ולא בן נביא וגם לא חכם גדול על מנת 'לנבא' את 'עתידו' של 'הקיבוץ המתחדש'. ל'רעיון' הזה אין שום עתיד ודינו להפוך לישוב 'קהילתי' רגיל במקרה הטוב או לסתם פרוור עירוני במקרה הפחות טוב.

אותם "מאות חברים בעשרות קיבוצים" שעדיין "עובדים ברצפות הייצור" לא נאלצו להתקבל לחברות לקיבוץ המתחדש. הם קנו את 'מעמדם' הנוכחי כשהתקבלו כחברים לקיבוץ 'הישן' שדרש מהם רק "תרומה כפי יכולתם" ובתמורה לכך סיפק להם "לפי צרכיהם ובהתאם ליכולתו" את כל מחסורם לרבות דיור בחינם.

ואכן חברים שכאלו, עובדי יצור, חורשי שדות, קוטפי פירות וחולבי פרות, חיים בכבוד בקיבוצים 'המסורתיים' ובקצת פחות כבוד ישנם אולי עוד כמה מהם גם ב'קיבוצים המתחדשים'.. אלא שזהו העבר, לא העתיד.

ו'העתיד' הרי כבר כאן!
על מנת להתקבל, היום ולהבא, 'לחברות' בקיבוץ 'המתחדש', על המועמד להוכיח יכולת כלכלית מספקת לצורך רכישת/בניית ביתו ו'בסטנדרטים המקובלים בישוב' כפי שזה קיים בישובים קהילתיים, כלומר וילה בגודל 140 מ"ר לפחות כאשר בנוסף, וכאן 'ייחודו' של "הקיבוץ המתחדש" לעומת ישוב קהילתי, יידרשו המועמדים להוכיח שהם לא עתידים להוות נטל על מערכת "הערבות ההדדית"! כלומר יידרשו ליכולת להפריש סכומים ניכרים מדי חודש לביטוח בריאותי, פנסיוני, לחינוך ילדיהם כו'. כל דבר שנדרש 'הקיבוץ' לספק לחבריו עפ"י תקנות הערבות ההדדית.

מכאן ברור שהאוכלוסיה העתידית של 'הקיבוץ המתחדש' תוכל להגיע אך רק מקרב בעלי הכנסה ממוצעת ומעלה.. לא חולבי פרות, לא חורשי שדות וגם לא עובדי יצור.

מה לעשות אבל זהו טבעם של ישובים 'אקסלוסיביים' שלא נלווית למגורים בהם שום אידיאולוגיה זולת 'איכות חיים' וסלקטיוויות 'קהילתית'
העתקת קישור