על מה יצא הכעס ?
הוספת תגובה לדף  צריכה קטלנית - וזו תמציתו של הקפיטליזם הרכושני: כל מה שאנו מרוויחים לעצמנו במונחים של נכסים והון, אנו מאבדים במונחים של זיהום הסביבה והתכלות
שם הכותב:  פלג
מקום מגורים:  לקיפי
נושא / כותרת  על מה יצא הכעס ?
תוכן ההודעה:  קיפי כהרגלו צריך לפרוק כעסו על מישהו או משהו, כנראה הפעם זה אני.
1. אני באמת מעריך מאד את אימרי ואלישע והנה שמחתי על עלייתי בדרגה לקירבה כזו עם מי שאתה מכנה ראשי המט"ש.
אשרי שזכיתי.

2. מה זה סלון קפיטליזם ?
היה פעם המונח סלון קומוניזם , האם זה על אותו משקל ?

3. אתה מוביל קו אחד וחוזר עליו ללא סוף, אולי תוצאת נסיון עגום שהיה לך בקיבוצך עם דיפרנציאליסטים שבתוך קיבוצך השיתופי.

4. הבעיה באמת קיימת. אני שותף לביקורת על חולשת המט"ש.

5. ועם זאת בוא לא נגזים - ראה למשל את הכנסים האזוריים הנערכים במגמה שיתופית שמטרתם לחזק את בעלי התפקידים השיתופיים בקיבוצים השיתופיים, להפגיש בינם לבין ראשי המט"ש, וכן, מאד יכול להיות שיש גם בעלי תפק' לא שיתופיים בקיבוצים שיתופיים. מה אתה רוצה שהזרם יעשה בקשר לזה ?
אתה מציע לא לתת להם אפשרות ביטוי בקיבוציהם ? שהזרם ימנע מהם לשאת בתפקידים בתוך ישובם ? זה אפשרי ויעזור לאורך זמן ?

6. חייבים להגדיר איפוא עובר קו פרשת המים, והוא עובר באמת, חד משמעית, בין קיבוצים שיתופיים לאלה שאינם כאלה. הזרם אינו יכול להתערב בכל קיבוץ עד רמה כזו שימנע את קיומם או את זכות השמעותם של חברים בעלי גישה שונה.

7. אם תקרא שוב את המאמר תראה שיש שם התיחסות ברורה לקבוצות חברים שבתוך הקיבוצים, והבעת פליאה וצער איך נופלות הן במלכודת הקפיטליזם.

8. המאמר אינו עוסק ב'בזבוזי האנרגיה שבקיבוצים המעמדיים'.
זה מגוחך. הוא עוסק בפן רחב יותר, בהצטרפות הכאובה, לדעת הכותב, של קבוצות חברים שיתופיות בעבר לדת הקפיטליזם, בכך שההבטחה הקפיטליסטית בסופו של דבר אינה יכולה לעבוד תוך הבאת הוכחה לזה מתחום התעבורה והאקולוגיה.

8. במקום לזעוף בוא ונשמע פעם מה אתה מציע. גם אני הייתי שמח לדעת מה אפשר לעשות בקבוצות דיפרנציאליות שבתוך השיתופיים. בוא נוריד מיד את אופציית ההוצאה להורג בכיכר העיר, או לצורך זה לפני בנין המזכירות. מפתה, אמנם, אבל לא מעשי.
אז מה כן ? אתה מציע היום בשנות האלפיים לסתום פיות של מתנגדים ? פילוג ? והאם קו השבר יעבור הפעם לא בין קיבוצים אלא בין קבוצות שבתוכם ?
התערבות של המט"ש בעניניו הפנימיים של כל קיבוץ עד שיושתקו קבוצות אלה ? או מה ?
העתקת קישור