עוד מאמר משמים ממקלדתו של פלג מור
הוספת תגובה לדף  בני אדם כאינסטרומנט - דרך ארוכה עברה התקשורת מאז ימי 'למרחב'. מעיתונות מודרכת, עברנו לתקשורת החותרת למיקסום רווחים ללא עכבות ועושה שימוש ציני
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  עוד מאמר משמים ממקלדתו של פלג מור
תוכן ההודעה:  במסעו העקבי של פלג מור, וכנראה בהשפעת החום בעמק בית שאן, ואולי גם חוסר המעש של ימי השבת, מביא אלינו הפעם פלג הגיגים המעלים מאוב את היומון הכי משעמם שקראתי בחיי "למרחב" לידו אפילו "דבר" נראה מצויין.
אבל מה, איך שהוא מצליח פלג לחבר בין התקשורת המחפשת רייטינג לצרות של חברתנו וכמובן ואיך לא? לשוויון האבוד שהלך לו לאיבוד, והוא כותב:"אין להתפלא על הפשיעה הגוברת, על ריבוי מקרי הרצח והאלימות ברחובות, על ההתנהגות בכבישים ועל חיסולה של מדינת הרווחה, ועוד דברים מסוג זה – אם יחסו של אדם לאדם אחר הוא יחס מכשירי ותועלתני, אם אין יחס בסיסי של שוויון הנובע מההכרה כי מבחינת ערכנו כבני אדם כולנו שווים, אין כל מניעה שאדם אחד, החזק בדרך כלל, ינהג כלפי משנהו במקרה הטוב באדישות, אם אינו יכול להפיק ממנו דבר, במקרה הרע באלימות אם אותו אדם עומד בדרכו להשגת עוד נכסי חומר.
חברה שבה מעמדו של אדם ומשפחתו נקבעים על פי כמות ההון ושאר הנכסים שביכולתו להשיג היא בהכרח חברה דורסנית ואלימה. כל פרט בה נמצא במגננה מתמדת מפני רצונו של מי שמעליו במדרג לקחת ממנו עוד ועוד על מנת להרבות את מה שיש לו, ובמתקפה מתמדת כלפי מי שמתחתיו, אולי יוכל לקחת ממנו עוד בכדי להרבות את נכסיו שלו.

אורח החיים הקפיטליסטי הקונה לו אחיזה רבה והולכת במקומותינו לאחרונה הולך ודוחק את הניסיון ליצור ולקיים חברה אחרת, שונה, השומרת על שוויון ערך האדם ועל כבודו ללא קשר ליכולתו הכלכלית."
אני לא מאמין לך פלג, אני לא מאמין לך שאתה טוען שאתה מאמין בשוויון ערך האדם, לא האמנת היום ולא האמנת שהתנשאת מעל העולים שמילאו את בית שאן, צר לי פלג, התאוריות שלך, לא רק שאין להן דבר עם מציאות חיינו, אתה אפילו לא מוכן להתמודד עם האמיתות שלך.
את הטבלואידים הסנסציוניים כגון SUN קונים דווקא פשוטי העם, את העם תמיד עניינה הסנסציה מימי יוון ועד ימי אומרט.
עוזי
העתקת קישור