לחבר - או שאתה לא יודע לקרוא או שאתה מיתמם...
הוספת תגובה לדף  צריכה קטלנית - וזו תמציתו של הקפיטליזם הרכושני: כל מה שאנו מרוויחים לעצמנו במונחים של נכסים והון, אנו מאבדים במונחים של זיהום הסביבה והתכלות
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  לחבר - או שאתה לא יודע לקרוא או שאתה מיתמם...
תוכן ההודעה:  חבר ידידנו מאחורי השיח, טוען שאני, עוזי שם דברים בפיו של פלג, כידוע פלג קרא לחבורו האחרון:"צריכה קטלנית

וזו תמציתו של הקפיטליזם הרכושני: כל מה שאנו מרוויחים לעצמנו במונחים של נכסים והון, אנו מאבדים במונחים של זיהום הסביבה והתכלות משאבי כדור הארץ. הלזה חותר גם "הקיבוץ המתחדש"?
אם שמתם לב, אין שום קשר ממש, אין, לקיבוץ המתחדש, וממשיך הפילוסוף הקיבוצי במאמרו המקיף על התחממות כדור הארץ ומוסיף:"מה היה אנדי רוני אומר על קבוצת חברי קיבוץ מישראל המבכים את גורלם המר ("הקיבוץ" 5.7) כי כל חייהם עד הנה הובילו אותם ל'נקודת האפס' משום שאין בבעלותם מספיק רכוש פרטי? המרגישים תחושת החמצה עם כל יום עובר, לא כי הם ישנים בחוץ והולכים ברגל, אלא כי אין ברשותם מכונית ובית שהם רכושם הפרטי והבלעדי?

מסתבר שיש קבוצות חברים בקיבוצים בימינו שהפנימו את ערכי הקפיטליזם עד כדי כך שהם באמת סבורים שבעלות על עוד ועוד רכוש תעשה אותם מאושרים יותר, סוף השיתוף והשאיפה לשוויון יאפשר להם לצבור עוד נכסים והון, שהם השלמות האישית והדרך להגשמת השאיפות."
נדמה לי שהחיבור שמנסה המחבר לחבר בין שאיפות חברי הקיבוץ החדש, לבין הרס כדור הארץ ברור לכול מי שעיניו בראשו, ולכן חבר יקר משתין בקיר, אם הפנים לקיר שלא נזהה אותך, מי שאינו יודע את שמו, ושם קיבוצו, ואיננו יודע מי הוא, סופו שנכשל במבחן קריאה פשוט, ועוד מצווח על מי שמציגו ככלי רייק, בלפן ושקרן, צר לי שאני נאלץ לומר לך את זאת אבל אתה מוזמן לכתוב ישירות לאי מייל שלי, ואולי אז נוכל לקיים את השיחה בנתיב מעט יותר מהוגן כאשר אתה משתמש בשמך ככול אדם הגון במדינה שלנו.
עוזיהעתקת קישור