פלג מור מגן על כדור הארץ - האומנם?
הוספת תגובה לדף  צריכה קטלנית - וזו תמציתו של הקפיטליזם הרכושני: כל מה שאנו מרוויחים לעצמנו במונחים של נכסים והון, אנו מאבדים במונחים של זיהום הסביבה והתכלות
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  פלג מור מגן על כדור הארץ - האומנם?
תוכן ההודעה:  פלג מור ממשיך בחד שיח שלו עם עצמו והפעם מוצא הוא שהרדיפה אחרי הרכוש מעבירה את חברי הקיבוץ על דעתם, והנה הצריכה שעולה כפורחת בקיבוץ המתחדש, או בשפתו העשירה וללא מעצורים:"צריכה שאין בה צורך היא תמציתו של הקפיטליזם הרכושני שהוא אורח חיים אגואיסטי שעלותו לעולמנו גבוהה מדי, אפילו בלתי נסבלת. כל מה שאנו מרוויחים לעצמנו, כאילו, במונחים של בעלות על רכוש והון אנו מאבדים במונחים של זיהום הסביבה, האוויר והמים, התכלות משאבי כדור הארץ וכנראה גם תופעת ההתחממות הגלובלית, או לפחות חלקה, בגלל התיעוש המוגבר הבא לענות על ביקושי הצריכה."
אינני יודע מה קורה בקיבוצים אחרים אבל לקחתי את קיבוצי הקטנטן בטור כלי מעבדה לתאוריה הנ"ל, בואו ונבדוק מה קרה עם המעבר מקיבוץ שיתופי לקיבוץ מתחדש:
1. צריכת החשמל - ירידה של 50% בצריכה נכון להיום, המערכת איננה קורסת יותר, תרומה מדהימה לסגירת החור באוזון.
2. המזגנים אינם עובדים 24 שעות ביממה, ואינם פולטים חום בלתי נסבל לסביבה ותורמים את תרומתם המיזערית לאפקט החממה.
3. כמות האוכל המושמד יום יום בחדר האוכל, אוכל שהושקע בו עמל רב בגידולו בשדה ובעיבודו, בישולו והכנתו, (מים אנרגיה וכו') ירדה מקילוגרמים רבים לאפס, תרומת מה לסגירת החור באוזון.
4. הנפט לתנורי הארובה שחולק בחינם והתנורים שפעלו בחורף 24 שעות, נקנה עכשיו על ידי החברים, התנורים מופעלים רק שהחברים בבית, החברים השקיעו אלפי שקלים בבידוד הבית, רווח ניכר לחור באוזון.
5. צי רכבי הקיבוץ עם קילומטרז מסובסד, ירד לחמש, מ 25 רכבים שלא עמדו לרגע אחד, נסעו כמעט 24 שעות ביממה, היום הרכב איננו מסובסד, מעטים המשתמשים, וגם 5 כלי רכב אלה יעלמו, הרכבים הפרטיים שליד בתי החברים, אומנם מבריקים ויפים, אבל הקילומטרז' שלהם בטל בשישים לעומת הקילומטרז' שעשו חברי הקיבוץ קודם לכן, הרווח כולו של החור באוזון...
6.מערכת אספקת המים החמים בחינם שסיפקה לחברים מים חמים 24 שעות ביממה על ידי דוד ענק שחומם במזוט שזרם כמים, הופסק ונותק, החחברים קנו דודי שמש בסבסוד הקיבוץ, הרווח לחור באוזון? ענק!

זה על קצה המזלג, עכשיו תספר לי פלג מור, מדוע אתה חושב שקיבוצך בצורת הצריכה שלו עוזר יותר לסגירת החור באוזון ולביטול אפקט החממה מכול קיבוץ שחבריו עברו הפרטה בצריכה...
התוכל לעזור לנו?
עוזיהעתקת קישור