הפליטים הסודנים ואנחנו
הוספת תגובה לדף  גניבת דעת - מה שמוגדר כ"קיבוץ מתחדש", אין בו כל חדש. זהו אותו קפיטליזם שאנו רואים מדי יום בחברה הסובבת
שם הכותב:  משה שכביץ
דואר אלקטרוני  editor@sharononline.com
מקום מגורים:  שרון און ליין
נושא / כותרת  הפליטים הסודנים ואנחנו
תוכן ההודעה:  המוקד לסיוע לעובדים זרים הגיש אתמול תלונה למשטרת מרחב ירקון כנגד ראש העיר חדרה חיים אביטן, שהורה לפני כשבוע וחצי לגרש מעירו קבוצה של פליטים סודנים, ניצולי רצח העם בחבל דרפור. התלונה, שהוגשה על ידי מוקד הסיוע לעובדים זרים, מייחסת לאביטן עבירות של חטיפה, שימוש לרעה בכוח המשרה והסגת גבול. תלונה דומה הוגשה גם נגד רב פקד (בדימוס) אלי זרקא, שלקח חלק בפינוי הפליטים מהעיר והעברתם לירושלים.
לפני כשבועיים הודיעה עיריית חדרה כי בכוונתה לגרש מהעיר כ-25 פליטים, שעבדו בפרדס סמוך לעיר ושהו בה מתוקף צו של ראש אגף המבצעים בצה"ל. לדברי מוקד הסיוע לעובדים זרים, פקחים של עיריית חדרה הגיעו למבנים בהם שהו הפליטים והציגו להם מסמכים מזויפים, לפיהם עליהם לעזוב את העיר ולעבור באוטובוסים לירושלים. בהמשך, טועניים בארגון, השתמשו הפקחים בכוח כדי להעלות כמה פליטים לאוטובוסים.
התגובה:
בנוגע לתלונות שהפליטים הסודנים יושבו בחדרה מתוקף צו חתום של אלוף בצה"ל, אמר יועץ התקשורת של ראש העיר כי העניין יתברר במשטרה.
כל ניסיון לקעקע את שלטון החוק באמצעות תלונת שווא במשטרה לא ירתיע את ראש העיר מלפעול כנגד פולשים לא חוקיים לעיר. בית המשפט הוציא צו איסור אכלוס נגד הבניינים בהם שוכנו הפליטים בתנאי עבדות וללא כל סיוע מצד המוקד לעובדים זרים. הפליטים אינם בעיה של העיר חדרה אלא של ממשלת ישראל. ראש העיר ותושביה ימנעו בכל האמצעים העומדים לרשותם פלישה של פליטים לעיר".

העתקת קישור