הקיבוץ נגמר, זה הכל
הוספת תגובה לדף  גניבת דעת - מה שמוגדר כ"קיבוץ מתחדש", אין בו כל חדש. זהו אותו קפיטליזם שאנו רואים מדי יום בחברה הסובבת
שם הכותב:  חבר משונה
נושא / כותרת  הקיבוץ נגמר, זה הכל
תוכן ההודעה:  הקיבוץ היה באמת נסיון נאיבי משהו ליצור חברה אנושית טובה וצודקת יותר ואכן אין שום סיבה לשמחה לאיד נוכח הכישלון שלו.

חברה שיוויונית בה אין האדם מתוגמל לפי יכולתו אלא על פי צרכיו וכל הנובע מהרעיון הזה - שוויון ערך העבודה וערך האדם, אינה יכולה להתאים לכל אחד ואפילו אחרי כל מאמצי "החינוך המשותף" עם "הלינה המשותפת" וכל הנסיון האדיר שהיה בזמנו ליצירת "האדם החדש", הרוב המכריע של חניכי/קורבנות 'השיטה' הזו הצביעו ברגליים ועזבו את הקיבוץ בבגרותם. מי עם זכרונות יפים ונעימים ומי עם קצת פחות.

הבעייה האמיתית של הקיבוץ לא הייתה עם העוזבים אותו אלא עם חלק ניכר מאלה ש'בחרו' דווקא להישאר בו!

אנשים דוגמת עוזי בן צבי והחבר מהמרכז שחיו את רוב חייהם הבוגרים בשקר! בתוך 'שיטה' שאין הם מאמינים בה או מזדהים בכלל איתה ועם רעיונותיה.
מי מתוך 'נוחות' ('הפרזיטים') ומי מפחד היציאה 'החוצה' ומי, להערכתי הרוב, פשוט מבלי לחשוב או 'לבחור' בכלל ב'דרך' המאוד מיוחדת הזאת אלא מכח האנרציה והנסיבות שהביאו אותם לשם מלכתחילה.

עד כאן אין שום סיבה לכעוס או לשמוח לאיד, היה נסיון, נסיון יפה ולעיתים אף מרתק ליצור דבר חדש.

אז כשל! לא נורא, רוב הנסיונות ובמיוחד היותר מהפכניים שבהם נכשלים.
מה שמרגיז ולעיתים אפילו מרתיח היא הקריאה לחיסול הקיבוץ בשם 'התחדשות'!

והקריאה הזו עוד באה מפיהם של אותם אלו שבמו ידיהם טרחו ואף הצליחו לחסל את קיבוציהם ואת 'הרעיון' ביחד עם 'השיטה האיומה' בה חיו כל חייהם, כמו החבר מהמרכז למשל.

איך אפשר לקרוא 'התחדשות' לחיסול מוחלט של כל הרעיון המהפכני שעמד בבסיסו של הקיבוץ?

הקיבוץ פשוט נגמר, איננו עוד, זה הכל, מה שמצוי לפנינו אינו 'התחדשות' אלא פגר חסר חיים, למעט כמה תולעים 'דיפרנציאליות' העוסקות במרץ רב בעיכול שאריות הגופה בשיטה חטוף כפי יכולתך. אבל גם זה רק עוד שלב 'טבעי' לחלוטין הקרוי "שלב הריקבון" הנחוץ להשלמת תהליך המוות.

עכשיו, כשה'קיבוץ' כבר אינו קיים הרי שמגורים במקום בו היה פעם, שהפך מקום 'רגיל' ו'כמו בחוץ' עם השם המכובס והמכעיס "קיבוץ מתחדש", הרי שהוא מתאים עכשיו להרבה יותר אנשים! ולראיה הגל הגובר והולך של חברים חדשים שמצטרפים לקיבוצים המתחדשים - "ולראיה הגל הגובר והולך של חברים חדשים שמצטרפים לקיבוצים המתחדשים"... כדברי 'החבר מהמרכז'.
העתקת קישור