חובה לשרת בצה'ל בצמוד לחובת-הממשלה להחזיר החטופים
הוספת תגובה לדף  לא לצבא שכירים - השירות בצה"ל צריך לנבוע ממיניעים סולידריים-ציוניים ולא מרמת השכר שתשולם לחיילים
שם הכותב:  אבא של חיילים
נושא / כותרת  חובה לשרת בצה'ל בצמוד לחובת-הממשלה להחזיר החטופים
תוכן ההודעה:  תגובתי ב-NFC למאמר – "
שוויון זכויות ושוויון חובות מאת: יואב עציון www.Nfc.co.il
http://www.nfc.co.il/Archive/003-D-23853-00.htm... "(כל הטוענים כי אסור לתת לערבים נשק כי הם עלולים לירות בנו מוזמנים לבוא לכפרי הגליל ולראות את כמויות הנשק והתחמושת שיש שם, בכל חתונה יורים כמות כדורים המספיקה לתרגיל מחלקתי לפחות...) להתנות אזרחות מלאה בחובות אזרחיות מלאות וע"י כך גם לצרף למעגל המשרתים אוכלוסיות שלמות אשר פטורות מכך מסיבות אלו ואחרות... גיוס הערבים לצבא יקנה להם תחושת שייכות למדינה ויפתור הרבה מהבעיות שבינינו לבינם.
לגבי החרדים...צרכיהם המיוחדים מחייבים את צה"ל לגייס אותם ליחידות נפרדות, על-מנת לתת להם שמץ נוסף של גאוות יחידה ניתן לשנות את השם של הנח"ל החרדי לשמו של שופט נחשב, כגון 'חטיבת גדעון'.
הצעה זו תביא גם לפתרון סוגיות פוליטיות כגון חוק טל וכספים לישיבות..."
* * *
שוויון בחובה ובאחריות לאזרח מן השורה ולממשלתו כאחד: ראוי לחשוב על התניית הגיוס לצה"ל בהחזרת 3 החיילים השבויים! י"ט באב תשס"ז, 3.8.2007
בדרך כלל אנחנו נוהגים לדון בנושא ההתגייסות או ההמנעות מלהתגייס לצה"ל בפרט ולשירות לאומי בכלל בהקשרים של קבוצות באוכלוסיה: דתיים-חרדים וערבים אזרחי-ישראל, ולעומתם - קיבוצניקים וחובשי כיפות סרוגות. איננו מתייחסים למה שהייתי מכנה השקפת-עולם במובן הכולל. השקפת-העולם שלי כוללת הצמדה של סמכות לאחריות. אם אנחנו חושבים שישנה סמכות למדינת-ישראל ולממשלתה לגייס גיוס-חובה את בנותינו ובנינו לשירות-לאומי, ויש לה הסמכות להעדיף לגייסם לשירות צבאי במדים, צריכה להיות לה גם האחריות לגורלם, ולשלומם. באין מימוש בפועל של האחריות הזאת, גם אין לה הזכות והרשות להפעיל את הסמכות ! יתרה מזאת: על-פי השקפת עולמי ישנה הרשות והזכות לאזרח מן השורה לבחון המנעות מלקבל עליו את סמכות המדינה כל עוד היא משתמטת מלממש את אחריותה כלפיו וכלפי בני-משפחתו ! זה נכון בכל מיני הקשרים ותחומים (זכורה סיסמתם של מורדי מושבות בריטניה בצפון-אמריקה: "אין סמכות לגבות מיסים אם אין הענקת זכות של נציגות במוסדות-המימשל - No Taxasion without Represantaion). לדעתי - ככל שזה שייך לענין הסמכות לחייב אותנו, ואת בנותינו, בנינו ונכדינו, להתגייס לשירות-חובה לאומי - זה נכון גם לענין ההשתמטות שמשתמטים מזה 405 ימים ראש-הממשלה אולמרט וכל שרי-הממשלה מלעשות את המתבקש, הניתן והיעיל להחזרתם מן השבי הביתה של גלעד שליט, אהוד גולדווסר ואלדד רגב, 3 החיילים השבויים ! לכן אני חושב שאין פסול בזה שהוריהם של המיועדים לשירות בטחון (מלש"בים) יעלו בפני בנותיהם ובניהם את הרעיון לבדוק דחיית התגייסותם לשירות בצה"ל עד שיחזרו גלעד, אודי ואלדד הביתה מן השבי ! חישבו על זה גם אתם. אבא של חיילים ב'חובה' וב'מילואים', לוחם בדימוס בעצמו, וכיום אבא למלש"ב עם צו-גיוס במגירתו.
העתקת קישור