בעוד יואל מדבר בכנרת עושים.....
הוספת תגובה לדף  לא לצבא שכירים - השירות בצה"ל צריך לנבוע ממיניעים סולידריים-ציוניים ולא מרמת השכר שתשולם לחיילים
שם הכותב:  משוטט ונזעק
מקום מגורים:  דרומה לב"ש
נושא / כותרת  בעוד יואל מדבר בכנרת עושים.....
תוכן ההודעה:  בעוד יואל מנסה לגייס לצבא את כול החרדים ואמני כוכב נולד במקומותינו ראו מה קורה, והיכן יואל? הוא עסוק במשימות לאומיות כנראה....:


Subject: פיטורי איש מילואים בקיבוץ כנרת!!!!!!!!!!!!

שמי משה ברק, מס' אישי 959027 מילואימניק אשר משרת משנת 1968 בגדוד הצנחנים 697 מיום הקמתו (ע"י רפול), בעוצבת חיצי האש. בתאריך 13.07.07 פוטרתי ממקום עבודתי בקבוצת כנרת לאחר ששבתי משרות מילואים בין התאריכים 17.06.07 – 28.06.07.

בקבוצת כנרת אני מועסק כנהג בענף ההובלה מזה שבע שנים בניהולו של חבר הקיבוץ אלי שטיין שמתנגד להמשך שרותי כאיש מילואים מתנדב ומתנכל לי וממרר את חיי לאורך השנים בכל פעם שאני מודיע לו על יציאתי לשירות מילואים.

בזמן מבצע חומת מגן פוטרתי מהעבודה, פניתי טלפונית למרכז המשק דאז זיו הרחול בקשתי את עזרתו ובהתערבותו הוחזרתי לעבודה.

מספר פעמים בקשתי עזרה ממפקדיי ד"ר אריק שכטר, ד"ר עמיחי רוטשטיין, המח"ט והסמח"ט סא"ל צביקה לוי שדיברו עם אלי שטיין אך נענו על ידו בזלזול רב.

במשך השנים נאלצתי בכל פעם לפני יציאה למילואים לספר סיפורים שונים בגין בעיות רפואיות או לחילופין לנצל את ימי החופש שלי על מנת שאוכל להתייצב לשירות המילואים.

באחת הפעמים שבתי משירות המילואים ובדרכי לעבודה בקיבוץ כנרת בכדי לאסוף את המשאית, ירדתי בתחנת אוטובוס הסמוכה לקיבוץ אפיקים, פשטתי את מדי צה"ל כדי שלא יעבור נהג כלשהו מהקיבוץ וידווח לאלי שטיין שראה אותי לבוש מדים. נאלצתי להמתין בתחתונים מאחורי התחנה לחבר מהעבודה שהיה בסוד העניינים, על מנת שיאסוף אותי ויסיע אותי למשאית ששם המתינו לי בגדיי האזרחיים. כל זה רק על מנת שמנהל ענף ההובלה בקיבוץ אלי שטיין לא יידע שסיבת היעדרותי הייתה שירות מילואים.

אני משרת בגדוד כלוחם ביחד עם שני בניי, אחד מהם משרת איתי במחלקה והשני במחלקה אחרת. במלחמת לבנון השנייה נכנסתי עם כל הגדוד ברגל, לכפרים דבל ורשף, סחבתי על גבי כ- 35 ק"ג ככל החיילים כשאחד מבני אף היה בן זוגי בסדר ההליכה.

הגעתי לעבודה בקיבוץ כנרת לאחר כעשרים שנות עבודה בסולל בונה, אשר שם ניתן להגדיר הייתי מילואימניק גאה . בקיבוץ כנרת הפכתי למילואימניק מושפל, הדבר חורה לי שבעתיים מכיוון שאני חונכתי על ברכי החינוך הקיבוצי כבן קיבוץ עברון. לא האמנתי שבקיבוץ כנרת יעוללו דבר כזה למילואימניק.

מעניין מה נעמי שמר הייתה כותבת על זה? בלדה למילואימניק המושפל....

משה ברק
העתקת קישור