זוהר ההיסטוריה תוכיח ולא תוכחות אישיות.
הוספת תגובה לדף  תודעה מפגרת - הטענות על "קיבוץ בולשביקי", שבו מתערבים הוועדות וסידור העבודה בחיי הפרט, הן לכול היותר זיכרון רחוק - תודעה של פעם, המפגרת אחרי הה
שם הכותב:  א בן דוד (אב"ד)
נושא / כותרת  זוהר ההיסטוריה תוכיח ולא תוכחות אישיות.
תוכן ההודעה:  זוהר נכון כי האתר הוא אתר "שווים" אך הוא ממומן על ידי התקצ ועל כן שייך לכולנו. וטוב שכך . ומאחר והוא פתוח לתגובות אשר לפעמים לא עולות בקנה אחד עם השקפת עולמך מן הראוי שתתיחס לגופו של עניין ולגופן של הטענות שהעלתי ולא תגרר להדבקת תוויות והשמצות אישיות.
כי הרי חברים בתנועה אחת אנו והמשך קיומם של הקיבוצים נראה לי חשוב ויקר לרובנו.

נכון כי אחד המבחנים לקיומה של חברה אינטימית וקטנה לאורך זמן הוא יכולתה למשוך אליה אליטות (לאו דווקא משרתות) אלה כח אדם איכותי המאמין בדרך חיים שונה . ולכן לא כל חזרת בנים מסמנת הצלחה בקיומה של החברה היחודית לאורך זמן, שכן אם הבאים לקיבוץ יגיעו רק ממניעים של קושי להסתדר בחוץ ורצון להעזר בהורים ואם אפשר גם לרשת נחלה ברבות הימים הרי שהקיבוץ יתפרק מרוב ערכיו ויהיה דומה בעתיד יותר ליישוב קהילתי.(כי חבריו סביר שירצו בכך ). ואין בכך אסון.

דרך אגב מעטים מאוד הם הקיבוצים בהם ישנם מפעלי הייטק ,ואו משרדי עורכי דין של הקיבוץ. ואין זה כנראה יד המקרה כי רובם הגדול של המוכשרים מבנינו עוזבים ומוצאים להם בית אחר על מנת לנסות ולהגשים את שאיפות חייהם.
נראה לי כי כל עוד הקיבוץ יתנהל על פי התקנון הקיבוצי בו החבר כפוף למוסדות הקיבוץ וחייב למסור לכלל את כל אשר לו (כולל את יצירותיו האישיות !!) לא ימצאו צעירים רבים שיצטרפו לשותפות חונקת זו בעידן הנוכחי.

על כן יש לשנות את התקנון , להחזיר לחבר את זכויות הפרט שהוא גוזל ממנו (בחסות הרשויות, התנועה,ומוסדות הקיבוץ ) ולציידו ב"סל" של זכויות כלכל אזרח במדינה המודרנית.

כן יש לעגן בתקנון הקיבוץ תקנון התנהלות דמוקרטי ושקוף המעוגן בחוק כבוד האדם וחרותו ולאפשר לחבר להיות שותף אמיתי ולקבל כל אינפורמציה ממוסדות הקיבוץ לרבות משכורות ותנאי הבכירים.

זוהר יש לנו רק תנועה אחת וגם אם ישנם ויכוחים (וטוב והכרחי שיהיו) צריך לשלב ידים ולשלב את אתר שווים באתר הקיבוצים הכללי - הפרדה זו אין לה מקום ומימון נפרד ונראה לי כי יש כאן קשת כותבים המנסים בכל כח עטם לשכנע את המעטים הקוראים את שווים בצדקת דרכם אפילו בסגנון משתלח ומחפיש את החושב אחרת .מהם .

הוא שאמרתי וחזרתי ואמרתי כי מבחנה של דמוקרטיה היא קשת דעות וביטויין וחופש בטוי לפרט. ויצירה לללא מגבלות בירוקרטיות שהן


בבחינת "סתימת פיות" ואין מקומם באתר הקיבוצים.

אני מאחל לקיבוצים השיתופיים כל טוב אך בטוח כי הצעותי הן מתכון מחוייב המציאות לשינוי להתחדשות ולמציאת דרכים חדשות לקיים את הקיבוצים לאורך מאה השנים הבאות. א בן דוד
העתקת קישור