החברות הפיקטיבית - עוד בלוף שכשל
הוספת תגובה לדף  גניבת דעת - מה שמוגדר כ"קיבוץ מתחדש", אין בו כל חדש. זהו אותו קפיטליזם שאנו רואים מדי יום בחברה הסובבת
שם הכותב:  חבר משונה
נושא / כותרת  החברות הפיקטיבית - עוד בלוף שכשל
תוכן ההודעה:  כותב החבר מהמרכז:
"בקיבוצים הדיפרנציאליים החלו בימים אלו בקיבוצים רבים (כמו פטריות אחרי הגשם, וממש כמו שהתפשט "נגע השינוי") בקליטת בנים בעצמאות כלכלית למציאות הקיבוץ המתחדש."

כמי שמקשקש כל הזמן על 'ראיית המציאות' הוא חוטא יותר מדי פעמים ביצירת 'מציאות' שכולה דמיון או משאת נפש ו'חזרת הבנים' ל'קיבוץ המתחדש' כ"חברים בעצמאות כלכלית" היא עוד דוגמה לכך..

כל 'הפטנט' של החברות הפיקטיבית או במכבסת המילים - "חברות בעצמאות כלכלית" באה לעולם 'בזכות' הקשת המזרחית בעקבות בג"ץ הקרקעות ונועדה לאפשר את 'שיוך' המגרשים הפנויים שיוותרו לאחר "שיוך הדירות" לחברים בתאריך הקובע מבלי לשלם את מלוא מחיר הקרקע למינהל שזאת, מה לעשות, הייתה התוצאה של בג"ץ הקרקעות.
או במילים אחרות, כל רעיון "הצמיחה באמצעות הקליטה" להבדיל מבאמצעות "הרחבה", בא ממניע כלכלי וכספי גרידא ולא משום מניעים 'נשגבים' של "ליצור אלטרנטיבה קהילתית כפרית" כזו או אחרת..

אלא שה'תרגיל המבריק' כבר נכשל! עם כל הכבוד לרשם ולעזרתו בהמצאת "החבר בעצמאות כלכלית" זה לא עבד! משרד המשפטים והיועץ המשפטי לממשלה לא 'קנו' את הבלוף הזה וקבעו שרק חבר אמיתי, שווה זכויות וחובות, יהיה זכאי לשיוך דירה בתנאי 979 שפירושם 66% הנחה - בתמורה לחברות מלאה בקיבוץ. חבר פיקטיבי, גם אם הוא "חבר בעצמאות כלכלית" יאלץ לשלם את המחיר המלא של הקרקע! ואז, במרכז הארץ לפחות, קשה להניח שיימצאו בכלל 'חברים' שכאלו...

כך מוגדרת ב- 979 משפחת חברים בקיבוץ הזכאית לשיוך דירות

"משפחת חברים באגודה" - בני זוג או יחיד, אשר ביום 2.9.2003 היוו יחידה משפחתית בקיבוץ והיו חברי אגודה השותפים בכל נכסי האגודה, ובכל חובות הקיימים לחברים כלפי האגודה, וכן בכל הזכויות המוקנות מהאגודה לחברים." סוף ציטוט

העתקת קישור