המאמר על אופיר פינס קולע בול, כנראה. אז מה עושים ?
הוספת תגובה לדף  מי רימה את אופיר פינס? - אופיר פינס, פוליטיקאי ותיק, מקצועי וערמומי, ידע בעת חתימת ההסכם שלו עם ברק, שגם אחרי דו"ח וינוגרד המלא, לא תפרוש העבודה
שם הכותב:  מרצ
נושא / כותרת  המאמר על אופיר פינס קולע בול, כנראה. אז מה עושים ?
תוכן ההודעה:  אני אוהב לקרוא מאמרים או הערות שיש בהם ניתוח חד, הגיוני ומבוסס של התרחשויות, מצבים, התנהגויות של אנשים, ושאר עניינים. לכן אהבתי לקרוא את מאמרו של אורי הייטנר על אופיר פינס, אהוד ברק, מפלגת-העבודה והתחזית לגבי המשך ישיבת אנשיה בממשלה או פרישתם ממנה. ניתוח ריאלי והגיוני. אם גם תתממש תחזיתו של הייטנר ימים יגידו. אבל מעבר לניתוח ולתחזית הנגזרת ממנו, שמבין שורותים בצבצו (להבנתי) ביקורת ואי-נחת של הייטנר מהתנהגותו של פינס, ומעצם השארותם של אנשי מפלגת העבודה בממשלת-אולמרט, ו/או 'קדימה', חסר לי בדברים מרכיב חשוב: זה "יפה" לשבת על היציע ולהכריז - "תראו מה שאני אומר לכם", ולאחר זמן - "אמרתי לכם" (אם התחזית תממש. אם לא, אז לשתוק כדי שלא יזכרו). אבל מה אנחנו, 'הצאן המובל', יכולים וצריכים לעשות בנדון, אורי ? להמשיך להיות 'מובלים באף' ? להצטרף אליך ל'ציע' ומשם לצפות ב'ישחקו הנערים והפוליטיקאים הזקנים לפנינו' ? או לקחת את גורלנו בידינו, ולעשות כל מה שיש לנו האפשרות לעשותו, כדי להשפיע ? בהנחה (רק הנחה) שכמוני, אתה אורי הייטנר, ולא-מעטים כמוך וכמוני, איננו משלימים עם המשך משול הממשלה הנוכחית וה'ראש' הנוכחי שלה בנו, בבחינת 'האטד המולך על העצים', ואש יוצאת ממנו ושורפת אותנו ואת סביבותינו, כי אחרים רוצים להמשיך לעסוק ביצור 'מתקם ודישנם', ובעיקר 'לעשות לבתיהם'; בהנחה כזאת - מה עושים ? לא אסתיר שעמדותיי ודעותיי הפוליטיות בעניינים רבים רחוקים משלך כרחוק הרמה מן העמק, ושדות-המרעה מחולות-המדבר. אבל כמוך (טעיתי?) וכמו להבדיל אנשי הליכוד ושאר האופוזיציונרים דהיום, גם אתה וגם אני רוצים לראות את אהוד אולמרט עובר למשבצת של 'מי שהיה', מה ע ו ש י ם ?
אגב: האם דאגת להעביר את מאמרך שהוא, בעיניי, כל-כך 'קולע', לידיעתו של אופיר פינס עצמו, כדי לנסות להניע אותו להגיב, להסביר, ולרמוז על ההמשך מבחינתו ?
העתקת קישור