רעיון נכון, השאלה עם בכיוון הנכון
הוספת תגובה לדף  לעתים רעיון נכון מחלחל לאט - אם רעיונות היו נמדדים על-פי ההתלהבות הראשונית מהם – לא היו להרצל סיכויים להצליח. עוד על הקיבוצים השיתופיים כמ
שם הכותב:  חבר מהמרכז
נושא / כותרת  רעיון נכון, השאלה עם בכיוון הנכון
תוכן ההודעה:  בהנחה שהרעיון לשקם ולהחיות את הזרם הסוציאליסטי בחברה הישראלית הוא רעיון נכון, השאלה האם הרעיון להשתמש בזר"ש כנקודת ארכימדס ליצירת הדבר הוא רעיון בכיוון הנכון.

שכן אם לא, האם לא נסתכן בביזבוז אדיר של משאבים מצומצמים להשגת תפוקה שלילית ופוחתת?

כסוציאליסט מבטן ומלידה (אבי היה כזה וכך גם אני), אני חושש שהרעיון להלביש על קיבוצי הזר"ש את האחריות על ליבת העשיה בהתחדשות הסוציאליזם בארצנו, אינה עושה שירות טוב לא לסוציאליזם ולא לזר"ש.

קיבוצי הזר"ש ההולכים ומתמעטים עסוקים מאוד(ובצדק) בעצמם ובנסיון לשמר את המודל המסורתי בחצרותיהם. רבים מהם המוכרזים רשמית כשיתופיים כבר נמצאים בתהליכים מתקדמים של שינוי ומבחינה זו ההחלטה להמר על הסוס של הזר"ש כמוה כהחלטה להמר על "סוס מת".

ובנוסף לכך,

רק לחשוב על כמויות האנרגיה שנבזבז בינינו בויכוחים פנימיים בין הסוציאליסטים מהזר"ש לסוציאליסטים מהמתחדש, "מי הוא סוציאליסט?" (על משקל "מי הוא יהודי"), כאשר ברור לי לחלוטין שמבחינת אודי וחברים נוספים בזר"ש, מתפקדי מר"ץ בצהלה וסביון הם פרטנרים סוציאליסטיים אמיתיים ועוזי בן צבי, אנוכי ושאר חברים במתחדש פסולים בכל וכל.

אני מאמין שהויכוח הפנימי ישאב את האנרגיות הדרושות למאבק החיצוני כי שם נמצא הלו"ז האמיתי של קיבוצי הזר"ש ולכן נדמה לי שההצעה של אודי מחטיה את המטרה.

או כפי שאמרתי בכיוון הלא נכון.
העתקת קישור