פקק-מובטל-פרזיט, סידור עבודה, כח-אדם, משאבי-אנוש
הוספת תגובה לדף  חברים כמו באגד - כדי למנוע מצב שבו תשתלט בתוך כמה שנים קבוצה קטנה של משפחות על נכסי "הקיבוץ המתחדש", ראוי להפכו לקואופרטיב אליו יצטרפו חברים ש
שם הכותב:  שיתופאי
נושא / כותרת  פקק-מובטל-פרזיט, סידור עבודה, כח-אדם, משאבי-אנוש
תוכן ההודעה:  פעם קראו לו 'פקק', כמו שבעיר הגדולה כינו "פנוי" או "פנוי להובלה" את הפועלים שעמדו בקרנות-הרחוב עם שקית הסנדוויצ'ים ותיק כלי-העבודה הקטן, לפעמים עם תלת-אופן, מחכים ל'בעל-בית' שיביא אותם לבצע עבודת 'שיפוץ' או תיקון או נקיון בביתו או בעיסקו, תמורת כמה לירות או שקלים. בקיבוץ ה'פקק' הלך כל ערב למצוא את שמו על גליון הנייר הגדול שהוצמד ללוח-המודעות בכניסה לחדר-האוכל, משובץ שמות של 'ענפים' ושל מי ש"שובץ" לעבוד בהם באותו למחרת - לפעמים בקביעות ולפעמים היום פה ומחר שם.
אחר כך ה'פקק' "הוקפץ" בטלפון ע"י סדרן-העבודה בכל פעם ש"קרה לו פנצ'ר", ומישהו "קבוע" חלה, נסע, סתם "לקח יום-חופש", או נקרא בדחיפות לעשות משהו הרבה יותר חשוב. כיום השתנו כנראה השמות והכינויים, ואולי גם אמצעי התקשורת ('אי-מיילים'?). אבל בעיקר השתנו הגישה והיחס: ה'פקק' מכונה כיום 'מובטל', מאפייניו נשתנו (מעל גיל 45; לפעמים ען "בעיית-בריאות"; השכלה תיכונית "בלבד"; עבד 10-20 שנים 'בלי חשבון' בענף ש"מסיבות של כדאיות נסגר" או שכל עובדיו חברי-הקיבוץ (מלבד "המנהל") הוחלפו בשכירים, במב"חים, תאילאנדים או "סתם עובדי-קבלן"; מסרב בעקשנות "מחוצפת" להיות שוטף כלים קבוע ב'קפטריה', או עובד-הנקיון של משרדי ההנהלה תמורת 20 ש"ח לשעת עבודה, לפני מס-קהילה, מס-איזון, וארנונה ל'ועד המקומי של הישוב' - - -). ומכיוון שכאמור כבר לא בכל יום נמצאים לו "שיבוץ" או "הקפצה", או "סידור" או משהו "קונסטרוקטיבי ותורם" (ובעיקר מביא כסף) לעשות, הוא לא רק 'מובטל' אלא גם 'פרזיט', שמותר להורים להצביע עליו בפני ילדיהם (אתם רואים, אל תהיו כמוהו) על המדרכה, וללהגני-הקיבוץ ה"עסוקים" בעבודתם עתירת-ההכנסה בכל יום, לשחוט אותו על כוס קפה, לנתח את אישיותו-ילדותו-אשתו-רשעותו (?), מקורותיו הנסתרים, ו"שאר ירקותיו", ולדאוג לשלעולם יהיה נתון לחסדי-הבריות חוסכות החסדים ! יחי הדיוק בשפה והחדות עד דוקרנות של יחסינו לשכנינו-"חברינו"! ש.
העתקת קישור