קראתי עד הסוף חבר משונה.....
הוספת תגובה לדף  חברים כמו באגד - כדי למנוע מצב שבו תשתלט בתוך כמה שנים קבוצה קטנה של משפחות על נכסי "הקיבוץ המתחדש", ראוי להפכו לקואופרטיב אליו יצטרפו חברים ש
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד וסין
נושא / כותרת  קראתי עד הסוף חבר משונה.....
תוכן ההודעה:  חבר משונה באמת, כותב בבטחון עצמי נדיר:
שונה המצב תכלית השינוי כאשר מדובר בקיבוץ "המתחדש" כביכול.
אין "סידור עבודה" ואין כל יכולת, לא "לקיבוץ" ובטח שלא "לחבר" לקבוע מי יעבוד איפה, כמה או מתי.. שהרי "האחריות על הפרנסה" הועברה לחבר! אין הוא מחוייב עוד לעבודה באגודה ואילו האגודה מצדה אינה מחוייבת עוד ב"אספקת צרכיו" של החבר.

מוזר כול כך, אצלנו מוסד סידור העבודה התפוגג ונעלם הרבה לפני שהפכנו לקיבוץ משתנה, באמת מוזר שלא שמתי לב, אבל נדמה לי שההסדרן עם הנייר הענק נעלם אצלנו אי שם בתחילת שנות התשעים, אחריות העבודה עברה בעצם לחבר פחות או יותר, היה רכז עבודה, אבל נמצא שהרבה יותר קל להעביר את עבודת חדר האוכל לקבלן ולבטל את ארוחות הערב ועמן את התורניות, תפיסת העופות מבוצע על ידי קבלן עם קומביין מיוחד, רפת חלב אין, כך שבאמת מי צריך סדרן עבודה?
תגיד לי חבר משונה, אצלכם יש סדרן עבודה? כמה חברים עם התואר המוזר "פקק" נשארו?
האם רק "קיבוץ" בו מתקיים סידור עבודה, שבו ה"קיבוץ" אחראי כביכול לעבודת החבר, ישמור על האדמות שלו, האם זו עבודה עצמית? מה זה לכול הרוחות עבודה עצמית? מאש שאני זוכר את עמיעד היתה בה עבודה שכירה, לפחות ב 40 השנים האחרונות, מי יכול לבצע את כול העבודות בצורה עצמאית?
אני מחכה לראות את ממ"י לוקחים אדמה מאיזה קיבוץ שיתופי או מתחדש...
עוזי
העתקת קישור