השם באמת לא משנה..
הוספת תגובה לדף  חברים כמו באגד - כדי למנוע מצב שבו תשתלט בתוך כמה שנים קבוצה קטנה של משפחות על נכסי "הקיבוץ המתחדש", ראוי להפכו לקואופרטיב אליו יצטרפו חברים ש
שם הכותב:  חבר משונה
נושא / כותרת  השם באמת לא משנה..
תוכן ההודעה:  אכן אין זה משנה אם קוראים לזה קיבוץ "מתחדש" או ג'ירפה מתישנת, מה שחשוב זאת המהות.

ועדת הסיווג באמת עשתה כמיטב יכלתה, לוליינות בקרקס ממש! על מנת "לרבע את המעגל" ולהמציא מין סיווג שכזה של אגודה שיתופית שיאפשר את "השינויים" שנעשו בקיבוצים מצד אחד, ובאותו הזמן גם לנסות ולשמר את כל אותן "זכויות חקלאיות" מפליגות הניתנות לחקלאים על סמך ולמען היותם אכן חקלאים. כאן נכנס לתמונה יסוד "העבודה העצמית" למשל, כמו גם יסוד "השיוויון בייצור"..

אם רוצים שאגודה שיתופית
תמשיך לקבל "קרקע בתנאי נחלה", מכסות מים ומכסות יצור כגון ביצים וחלב, הרי שחייבים לכלול את "היסודות" הללו בהגדרת האגודה.

אם לא כן, תקרוס התשתית החוקית והחוקתית למתן אותן "זכויות יתר" שמקבלים "החקלאים" ושנמנעות!! מסתם "אדם מן הישוב" גם אם הוא בעל הון, רצון ואף יכולת לגדל פרות ולייצר חלב.

ואת זה מסרב להבין האדון מהמרכז.. הוא רוצה להיות "בעל מניות" של מכסות החלב והביצים כמו גם של קרקע חקלאית ומים בתנאים מועדפים - וכל זאת מבלי ש"יכריחו" אותו חלילה גם לעבוד ולעסוק בחקלאות..
בשביל זה יש לנו את "המנהלים" ועוד כמה תאילנדים צייתנים וזולים.

לגבי מפעלים וחברות בורסאיות בבעלות קיבוצים, כגון פלסאון או פוליביד, שם באמת אין כל מניעה להעביר חלק או את כל המניות לבעלות החברים.

אבל בכל הנוגע לקרקע חקלאית ולזכויות הקשורות בה - לא!!

ולכן אני שב ואומר וחוזר ואומר וחוזר:
לא רוצים קיבוץ?
אז להפוך למושב!
באגודה מסוג מושב אמצעי היצור החקלאיים לרבות הנחלות עצמן והקרקע שלהן משוייכות לחברים. מה שלא סותר בכלל את האפשרות להעביר להם גם את המניות "במפעל" אם יש כזה ששוה את המאמץ..

הנסיון הפתטי לשמור על הזכויות הללו באמצעות "הקיבוץ המתחדש" נועד (כנראה מראש!) לכישלון. וגם אם נראה ש"כרגע הכל בסדר", חבר מהמרכז.. לא ירחק היום בו ילכו כל אותן זכויות לאיבוד.. ולא רק בהפסד כספי אדיר מדובר כאן, זה יהיה גם כישלון מחפיר וסופה למעשה של "ההתיישבות" לדורותיה..
"החלוצים" יתהפכו בקברם ולא ידעו את נפשם מרוב בושה..
העתקת קישור