היסוד החשוב ביותר: עבודה עצמית
הוספת תגובה לדף  חברים כמו באגד - כדי למנוע מצב שבו תשתלט בתוך כמה שנים קבוצה קטנה של משפחות על נכסי "הקיבוץ המתחדש", ראוי להפכו לקואופרטיב אליו יצטרפו חברים ש
שם הכותב:  חבר מוזר
נושא / כותרת  היסוד החשוב ביותר: עבודה עצמית
תוכן ההודעה:  אני לא יודע אם הקיבןץ המתחדש הוא פיקציה או אמת. בבראנז'ה שלי, חקלאים ןמגדלי פרות, מסופר על אחד החבר'ה שנסע לספארי. עמד ליד הכלוב של הג'יראפות, הסתכל, הסתכל ובסוף אמר: אין חיה כזאת.
אז אני כמובן מקבל: אין חיה כזאת.
אבל בכל זאת. בלי לפגוע בכבודו של איש ובודאי לא של שום קיבוץ, דווקא על עבודה עצמית מתעקש "חבר משונה"? זה מה שמפריד בין הקיבוץ השיתופי חצרים ומפעלו נטפים לבין הקיבןץ המתחדש משמר הנגב ומפעלו פוליביד? מעניין. מרבית עובדי נטפים שאני מכיר אינם חברי חצרים. זה מה שמבדיל בין הקיבוץ השיתופי שפיים לשכנו יקום? זה מה שמפריד בין גן שמואל למצר? בין מעגן מיכאל, על החברה הבורסאית "פלסאון" שבשליטתו, לבין הקיבוץ המתחדש נען? אגב, האם חברי מעגן מיכאל קמים מדי יום, ועולים על ההסעות לחו"ל לעבוד במפעלים שלהם או שאולי... לא. לא יכול להיות שעובדים שם שכירים.הרי מדובר בקיבוץ שיתופי! בטח יש חברים הודים במעגן מיכאל.
ושוב: אני לא רוצה חלילה לפגוע בקיבוצים השיתופיים שהזכרתי. שיתופיים מרצון, מאידאולוגיה. חזקים, גדולים ומכובדים מאד. הבעיה הקטנה היא עם מי שמדבר כמו חברנו "חבר משונה". תגיד. איפה אתה חי בדיוק? מתי?
העתקת קישור