הקיבוץ המתחדש הוא עובדה בשטח
הוספת תגובה לדף  חברים כמו באגד - כדי למנוע מצב שבו תשתלט בתוך כמה שנים קבוצה קטנה של משפחות על נכסי "הקיבוץ המתחדש", ראוי להפכו לקואופרטיב אליו יצטרפו חברים ש
שם הכותב:  חבר מהמרכז
נושא / כותרת  הקיבוץ המתחדש הוא עובדה בשטח
תוכן ההודעה:  המונח עצמו "קיבוץ מתחדש" הינו הגדרה של סווג של אגודה שיתופית קיבוץ שעליה החליטה ועדה מטעם שר העבודה שקבעה שלהגדרה של האגודה השיתופית קיבוץ יהיו מעתה ואלאה שני סיווגים "קיבוץ שיתופי" ו"קיבוץ מתחדש".

אותה ועדה בראשות פרופ' בן רפאל שכללה מומחים ופרופסורים מתחומים שונים וגם נציגי התנועה הקיבוצית מכל הזרמים, החליטה על הניסוח אותו מצטט חבר משונה כמגדיר את הקיבוץ המתחדש.

מה שחבר משונה מנסה לטעון זה שחבורת החכמים הזו שכללה גם נציגים של הזרם השיתופי עבדה על עצמה בעיניים (כדי לא לאמר עבדה עלינו) והגדירה דבר כך שלא יוכל לעולם להתקיים מתוקף הגדרתו.

על רמת תחכום כזו לא חשבו אני חושב מיטב ממציאי תיאוריות הקונספירציה.

רק לידיעה כללית בשונה מבקיבוץ המתחדש בקיבוץ השיתופי מיישמים את הכלל "עבודה עצמית" שהוא היסוד החשוב ביותר לפי חבר משונה, אחד לאחד. לכן ניתן לקרוא לכל קיבוץ שיתופי "קיבוץ שיתופי" ובשונה מהמתחדש הוא לא פיקציה. קיבוצי הקיבוץ השיתופי עומדים בהגדרות התקנון, שכן אם לא היתה בהם עבודה עצמית היו הופכים באחת כפי שמסביר לנו חבר משונה לקיבוץ שיתופי פיקטיבי לחלוטין.

אבל כידוע בשיתופי שום דבר הוא לא פיקטיבי.

חבר משונה הוא חבר משונה לזה כבר כולנו יכולנו לשים לב. אבל הדבר הכי משונה בחבר משונה זה שהוא באמת לא מבין מה משונה בו.

וכדי לתרום משהו קונקרטי לדיון.

הגדרות מקור אלו נשמרו בהגדרות תקנון הקיבוץ כדי לאפשר את השינויים הכתובים אחריהם ולא כדי להפריע להם.

והסחבת כפי שמכנה את העיכובים בתהליך חבר משונה היא ממש לא בגלל הגדרה זו אלה מסיבות אחרות הקשורות לסוגיות רגולטוריות שונות שקצרה כאן היריאה מלפרטם.
העתקת קישור