כדי להיות הוגנים עם הנתונים
הוספת תגובה לדף  סרט לא מייצג - בסרט "קיבוץ" של רחלי שוורץ, הופיעו נפגעי ומאוכזבי השינוי בחולתה. אין בו נתונים על המצב הכלכלי-חברתי-דמוגראפי שהוביל לשינוי. חבל
שם הכותב:  חבר מהמרכז
נושא / כותרת  כדי להיות הוגנים עם הנתונים
תוכן ההודעה:  בהנחה שאכן הסרט על חולתה משקף את הדבר האמיתי וניתן לראות שם כפי שחושב חבר משונה "את הוויתו העלובה של הפירוק.."

כדי להיות הוגנים עם הנתונים, חשוב לציין שזה מבטא את הסיפור של חולתה בלבד ולא יהיה נכון להסיק מסיפורו הייחודי של חולתה על מצב כל הקיבוצים שעברו שינוי.

את הסיפור של חולתה איני מכיר, משמועות ששמעתי הגדרתי את השינוי שם (עוד לפני הכתבה) "שינוי מטומטם". אבל אחרי הכתבה למדתי שיש חברים בחולתה (אולי הרוב) שיודעים להעריך את השינוי וכן היה לי ברור שזו הייתה בחירתם.

משום שאני לא יודע מה היה שם לפני השינוי, ואין בידי את הכלים להעריך מה היה קורה שם עם לא היה נעשה השינוי ו/או לחילופין אם היה נעשה שינוי שנראה לי פחות "מטומטם" (יכול להיות שמה שחכם בעיני מטומטם בעיני חברי חולתה), אין באפשרותי לשפוט את השינוי בחולתה וכך גם לדעתי אין לאיש שאינו מכיר מספיק אפשרות כזו.

יחד עם זאת את המצב בקיבוצים רבים שעברו שינוי אני מכיר היטב.

הנסיון להאחז במקרה הפרטי של חולתה כדי לעשות נפשות נגד השינוי כאילו הוא מייצג וכאילו זה המצב בכל הקיבוצים שעברו שינוי הוא שגוי, פתטי ולא נכון.

זה פשוט מאוד לא כך וכל מי שמכיר יודע.


הרי אם היה כך, כל כך לא צודק, כל כך פוגע וכל כך לא אנושי, היו בתי המשפט מלאים בתביעות ובעבוקן פסיקות נגד הקיבוצים ולא היא. וכן הינו שומעים עוד ועוד על חברים שלקחו יד בנפשם (כפי שאכן קרה במושבים בעת המשבר הגדול שם) ולא היא.

כמות הפסיקות נגד קיבוצים בעקבות השינוי שואפת לאפס. כמות ההתאבדויות בקיבוצים בעקבות השינוי גם היא שואפת לאפס.

את שני התופעות האלו לא ניתן לאתר במציאות, רק בראשם של כמה כותבים כאן באתר ולא יותר.

מי שאומר שזה כך או שאינו מכיר את המציאות או שמוליך שולל, אינו דובר אמת ועושה שימוש מניפולטיבי במידע (הכתבה על חולתה) לשירות דעותיו האישיות ותו לו.

העתקת קישור