איזה חסכון ויעול , נפלא !!
הוספת תגובה לדף  סרט לא מייצג - בסרט "קיבוץ" של רחלי שוורץ, הופיעו נפגעי ומאוכזבי השינוי בחולתה. אין בו נתונים על המצב הכלכלי-חברתי-דמוגראפי שהוביל לשינוי. חבל
שם הכותב:  לרום
מקום מגורים:  למרכזי
נושא / כותרת  איזה חסכון ויעול , נפלא !!
תוכן ההודעה:  אכן זכינו ובדמותו של המרכזי המגיב כאן יש גם מן המחנך, איזה חיסכון וייעול נהדר, גם משיב ומגיב, גם מחנך את הבאים מולו בקשרי תגובות, איך עליהם להגיב והכל גלום באותה דמות ! אכן, חסכון יאה ונאה, ברוח הקיבוץ (?) המתחדש !
אבל לא, אין בכוונתי להפחית מחשיבות הדברים רק כדי שימצאו חן בעיני מישהו - הקבוצה הקיימת בכל קיבוץ ודואגת להעביר, או לפחות לנסות להעביר אותו לדיפר' מונעת ממניעים אישיים ברורים. נדמה לי שהם כבר פחות מכחישים את זה מאשר אתה. זהו אחד ההסברים, אגב, להתפשטות הענין בכל כך הרבה קיבוצים - כאשר מצד אחד עומדים חלק מהחברים ומוכנים לעשות הכל כמעט על מנת לעשות את המעבר כי זה טוב להם אישית, וכל כישלון בהצבעה עבורם הוא רק פסק זמן עד נסיונם הבא,, וכמו במשפט שלמה החברים השיתופיים הם אלה המגלים אחריות לבית המשותף ולכן מסכימים לכל מיני בלופים שיקנו לכאורה תקופה של שקט כמו נסיון לשנה,מה יש רק נעשה נסיון, או מודל משולב, מה יש זה אותם ערכים קיבוציים.. כמו במשפט שלמה למי שאיכפת גורל התינוק-הקיבוץ הוא האם האמיתית, חבר הקיבוץ האמיתי, לענינינו, המוכן לוותר למען שלום בית.. ובזה כמובן הענין נחרץ !
לא סתם אמר לי פה חבר מהישוב שדה בר ישי (אין קיבוץ כזה, כבר לא שמת לב קודם, אבל יש פה רמז לשמו האמיתי, אם היית קיבוצניק אמתי היית יודע שאין כזה !) שמספיק ש20% ירצו אז זה כבר יהיה ! איך - הם כבר ירדו לחייהם של שמונים % הנותרים בצורה כזו שלהם לא תהיה ברירה.. עוד עדות - חברה מקבוץ שעבר לא מזמן שאמרתי לה טלפונית איך זה יתכן, ברוב כזה ?? אז היא אמרה כן, רק אחרי ההצבעה הבנתי איזה עבודה על כל חבר עשו פה היועץ צ. וחברי בריתו מבפנים.. ואתם, שאלתי, מה אתם עשיתם? לא יודעת היא השיבה, אני חשבתי שאיש באמונתו יחיה אז לא עשינו כלום.. גם זו תשובה לאיך הרוב וזה, מה שאמרת. עוד תשובה - הותיק ממרחביה שסיפר איך זה עבר אצלם - כל פעם מודיעים לותיקים - הם כנראה הטרף הקל - או שתאשרו או שתהיה קטסטרופה.
ואת סיפור חברי כפר רופין כפי שהביא אותו כאן סנדר בזמנו, מפי הרשם, קראת ?
אבל הלא כל זה ידוע כבר מזמן והוכחש על ידך ועל ידי חבריך שיש כאן בעיה ! זה ההסבר הברור להתפשטות הדיפר' כמגיפה בקרב הקיבוצים וכבר אמרה על זה סבוראי שזהו מרד דור הביניים שגילה את הכסף.. כן, ואם לדעתי הם רודפי בצע אז כך אומר.
ואם הסיני מחפש כל אפשרות להכפיש וזה וזה, לא אחזור על כך בפעם האלף, אז כך יש להגיד לו. אין לי שום כוונה לייפות מילים !
ה'ויכוח הקטן' שיש בינינו, כפי שקראת לזה בתגובה אחרונה, ברור שעבורך זה רק ויכוח קטן, לי הוא נושא חיים ולא חלק מקורס לנימוסי לשון ועידון הביטוי ! עבורי זה לא מועדון ויכוחים אקדמי באוניברסיטה אלא חלק מהחיים.
העתקת קישור