מה היה בחינם ?
הוספת תגובה לדף  סרט לא מייצג - בסרט "קיבוץ" של רחלי שוורץ, הופיעו נפגעי ומאוכזבי השינוי בחולתה. אין בו נתונים על המצב הכלכלי-חברתי-דמוגראפי שהוביל לשינוי. חבל
שם הכותב:  לרום
מקום מגורים:  שקריו של הסיני ..
נושא / כותרת  מה היה בחינם ?
תוכן ההודעה:  שוב יוצא הסיני במסע הכפשה מגוחך, מאלה החביבים עליו, להבאשת ריחו של הקיבוץ השיתופי. שוב אנו שומעים על החשמל חינם והמים חינם והביוב חינם ומי יודע מה עוד..

שוב צריך פה לומר - הצגת הדברים הזו היא שקרית !!

שום דבר מאלה לא בא חינם. הקיבוץ שילם עליהם עבור כולנו במחיר מלא. הכנסותינו הן שהופנו למימון של מה שהוחלט שהקיבוץ משלם עליו במרוכז - כמו גם חשבון החשמל. זה לא בא בחינם לאף אחד, אף אחד לא עשה לנו טובה, והשקרנות הסינית לא תעזור לשנות עובדה זו !!
התשלום בא מעבודה שלנו בחברי קיבוץ. הוא לא ירד מהתקציב האישי של כל אחד מאיתנו, זה הכל !! היום השתנו הזמנים, גם בחלק מהשיתופיים משלמים חשבון חשמל כי הוכח שהפרטה מסוג זה מרבה חיסכון ואין בכך כל רע.
הסיני מציג כאן עוד פעם וריציה של הסיפור על הקיבוצניק היושב כל היום ומגלגל עיניים למרום, בעוד אחרים מכבסים, מבשלים, שומרים עבורו ועוד כיוצא באלה הדברים. זה שקר נתעב, אם גם לא מפתיע, בהתחשב בזהות אומרו..
חלוקת העבודה בקיבוץ היתה כזו שאם שמרתי אני בלילה, מישהו טיפל בילדיי ביום, הכובסת כיבסה את בגדי כולנו כי אני שמרתי עליה בלילה והמטפלת טיפלה בילדיי שנינו במשך היום, כי אני שמרתי עליה בלילה והכובסת כיבסה את בגדיה.
הכסף הגיע מעובדי החקלאות והתעשייה שמסרו לקופה הכללית את שכרם ובעבור כך קיבלו את השירותים האלה, וכן הלאה והלאה, זו היתה חלוקת העבודה אז לטוב ולרע. ..יסלחו נא לי רוב הקוראים על הפירוט הטרחני של המובן מאליו, לפחות לקוראי אתר זה.
להציג את חבר הקיבוץ כנהנתן שהכל בא לו בחינם ואינו עובד לשם כך היא הצגת דברים שקרית שכל כוונתה לבזות את חברי הקיבוץ השיתופי, דבר שהסיני מתמחה בו !!
העתקת קישור