מה עוד חדש ?
הוספת תגובה לדף  סרט לא מייצג - בסרט "קיבוץ" של רחלי שוורץ, הופיעו נפגעי ומאוכזבי השינוי בחולתה. אין בו נתונים על המצב הכלכלי-חברתי-דמוגראפי שהוביל לשינוי. חבל
שם הכותב:  לרום
מקום מגורים:  למרכזי
נושא / כותרת  מה עוד חדש ?
תוכן ההודעה:  אתה זה שמזלזל במי שאינו חושב כמוך ובחברי הקיבוץ השיתופי.

היו מוסדות כאלה ואחרים בשיתופי, מבחינת רמת השירות לחבר, זה נכון. אצלנו עלתה רמתם לאחר שנערך סקר שקבע אילו מהם אינם משרתים כיאות את הציבור ובעזרת בעל מקצוע נקבע איך אפשר לשפר את השירות. אני זוכר ימים של תלות קשה בבעלי תפקידים, כשהייתי נער, צר לי לאכזב אותך, חלק גדול מזה שייך לעבר. יש בעיית נותני שירות גם בעיר הגדולה, גם כאשר זה עבור כסף. שירות לא כמובטח, לא בזמן וכדומה. לך ולחבריך יש ענין להציג את זה כאליו מדובר בבעיה המאפיינת קיבוץ. נכון הוא שהפרטה כאילו מאפשרת בחירה בין בעלי מקצוע, למעשה זה לא ריאלי לגרים בפריפריה, וזה רוב הקיבוצים. וסיפור על הרב"ש (אצלכם יודעים מה זה ?) - הרב"ש הוא מהמתחדשים, ולכן כבר מזמן נגלה לו הסוד שחברי הקיבוץ עצלים המה כולם ואין ברירה אלא לעוררם על ידי מתן תגמול כספי.
וכך טען לפני כל מי שרק רצה לשמוע שהשומרים בשער המשק בלילה לא באים בזמן, קשה להעיר להם על התנהגות לא ראויה, הם נרדמים בשמירה.. חלק מזה היה נכון, אגב.

ואמנם טרח רבשנו רבות עד שאישרה לו המזכירות לקחת שומר חיצוני בשכר ושמח על הדבר כמוצא שלל רב ! סוף סוף שומר כמו שצריך , הרי הוא מקבל כסף עבור זה ובודאי יעשה מלאכתו נאמנה..
לימים שאלתי אותו, נו .. מה?
שלא תדע, אמר לי. כבר החלפתי כמה שומרים וכל הזמן אותה תופעה - השומר השכיר לא בא בזמן, לא מתנהג כראוי, נרדם בלילה באמצע השמירה ולא עוד, אלא אפילו מקבל כסף עבור זה.. נו, אמרתי לו, אז לפחות הוא לא חבר , אתה יכול להגיד לו! אם אין ברירה אפילו לפטר ! הוא לא חבר, אתה לא חייב לו כלום! איפוא , השיב רבש"נו, לא נעים לי להעיר לו, וחוץ מזה, מנסיון אני כבר רואה שבכלל לא בטוח ששומר אחר יהיה יותר טוב !
וכך שומר בשערנו סוף סוף שכיר שגם לא בא בזמן, גם נרדם באמצע, גם לא נעים להעיר לו - ועוד, הוא מקבל כסף בשביל זה..

אימרתו של החבר שלך אינה חדשה. כלומר ברוחה. הלא ידועה האימרה על החבר שאהב את המקום ואהב את הרעיון אבל עזב כי לא היה מסוגל לחיות עם סוג האנשים הזה.. כלומר, אלו שאוהבים כזה רעיון וכזה מקום.. זהו בנתיים, אפילו שיתופי עצל כמוני, שהכל עושים עבורו, צריך לפעמים ללכת לעבודה .
העתקת קישור