עמיר 'לקח את הקופה'. הקיבוצניקים ומר"צ התרוששו ?
הוספת תגובה לדף  זמן עמיר - עמיר פרץ הוא הסיכוי של החברה הישראלית והקיבוץ להיחלץ ממדמנת ההפרטה אל דרך של שוויון אנושי, סולידריות חברתית וצדק חלוקתי
שם הכותב:  דני
נושא / כותרת  עמיר 'לקח את הקופה'. הקיבוצניקים ומר"צ התרוששו ?
תוכן ההודעה:  הבוקר התברר סופית (אם בתי משפט לא יהפכו גם את הפוליטיקה הפנים-מפלגתית ל'שפיטה'): עמיר פרץ הוא יו"ר מפלגת העבודה!

מדיניותו המוצהרת, סיסמאותיו, והשקפת-עולמו כאילו לקוחים מ'אוצר' הדימויים והעמדות של התנועה הקיבוצית השיתופית, ושל 'מר"צ' (לא-כל-כך 'יחד').

צפוייה פרישתם של רבים מחברי העבודה והח"כים שלה עם שמעון פרס למפלגת 'עבודה חדשה', שתחבור לקראת הבחירות הקרובות או מייד אחריהן למפלגתו החדשה ('המרכז החדש') של ריאל שרון. מימין יתבצרו נתניה, מורדי הליכוד ולווייני הימין הקיצוני, ומשמאל יהססו ב'עבודה' ה"ישנה" של פרץ (שרידי מפלגת העבודה דהיום ?)ו-6 הח"כים+יו"ר הסיעה שכלל אינו חבר כנסת (!) של מר"צ לגבי דרכם העתידית: "שנינו ביחד, או כל אחד לחוד ?" וה'שיתופיים' (שרידיה של התנועה הקיבוצית מהעבר ?), אנא יפנו הם ? להמשיך ולהתחמם בחומה הדועך של 'מדורת השבט' המפא"יניקית המסורתית ("משורה ישחרר רק המוות!"), או שישנסו מתניים צרות ומהודקות, ויהוו את הגשר שבין מר"צ לפרץ, ליצירת שמאל סוציאל-דמוקראטי, שאולי (הלוואי) יקסום גם לשכבות הרחבות שב'חציון' הישראלי התחתון?

אני מציע 'לפתוח אשכול' דיונים מיידי לברור השאלה.
הבחירות בעוד כחצי שנה !
העתקת קישור