מושבניק אתה בסך הכול צודק כמובן
הוספת תגובה לדף  שמורת טבע לאומית - עוזי בן צבי מציע מודל קיבוצי קלאסי שיוקם כשמורת טבע ומחפש את המשקיע שיביא 100 מיליון ₪
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד וסין
נושא / כותרת  מושבניק אתה בסך הכול צודק כמובן
תוכן ההודעה:  מושבניק יקר, אני מניח שאתה קיבוצניק בעברך, וראית כמוני את התנועה הקיבוצית צוללת הן בחשיבותה למדינה והן בחשיבותה כלפי עצמה.
כן, אני מבכה את מות התמימות, תמימות נפלאה וחיים ללא דאגה שהיו מנת חלקנו כשהיינו צעירים ומלאי רוח יצירה והרבה אמונה בדרך ובכך שאנחנו בפריפריה נושאים על גבנו את ישראל כולה.
ללא ספק שריסוקה של התנועה יחד עם התרסקותם של קיבוצים רבים הביאה שבר ענקי, וזה כמובן כואב.
ברור לי שמה שכתבתי הוא לא יותר מפנטזיה מזרח תיכונית, הקמת ישוב כזה מהמסד עד הטפחות זו השקעת עתק שהסכום שהקצבתי לו כ 50 מיליון ש"ח יספיק רק ליסודות, גם אם הייתי מדבר בדולר או ביורו זה לא יספיק.
אני מניח שגם אם הייתי משכנע את ביל גייטס ללכת על הפרויקט עדיין הוא בפועל כמעט בלתי אפשרי להקמה ולהרצה - למה כמעט, כי אין דבר כזה בלתי אפשרי בעולם שמרים אתרים ברמה של דיסנילנד.
לגבי השאר? אני מאמין שזה יכול לעבוד, אבל אין מה לדאוג זה לא יעמוד למבחן, העניין הוא שישנם אזורים בגליל ששם קיבוץ שיתופי קלסי הוא באמת כמעט שמורת טבע, אם תציץ במפת הגליל העליון, אז תמצא ברמת הגולן את אורטל בודדת בשיתופיות שלה, במורדות העולים מהירדן תמצא את גדות, אם תמשיך ותחפש בין ישובי המועצה האזורית תמצא את ברעם היושבת על גבול המועצה של מרום הגליל, שם תמצא גם את יראון וסאסא, זהו זה, אין יותר, אז ניתן להכין אחד מהם להיות שמורה? לא בטוח שהחברים יקנו את הרעיון, אבל לך תדע.
לסיכום אני מסכים עמך, גם לגבי האדמות ובכלל זה לא רק הקיבוץ של פעם, מי לא שואף לחזור לימי בחרותו?
עוזי
העתקת קישור