דמוקרטיה עולה כסף !
הוספת תגובה לדף  ילכו השניים יחדיו - סיבוב שני של בחירות בעבודה, הוא מיותר. ההבדלים בין השקפותיהם של איילון וברק ניתנים לגישור. לא ראוי להעניק לפרץ את הכוח להכ
שם הכותב:  פלג
מקום מגורים:  למיכה
נושא / כותרת  דמוקרטיה עולה כסף !
תוכן ההודעה:  דמוקרטיה עולה כסף, מה לעשות. אפשר היה לחסוך הרבה יותר, את כל ההתמודדות מלכתחילה.
מיכה, שהתחפש לרגע לממונה על התקציבים באוצר, מודאג מהנושא הכספי, דווקא. משם הוא יוצא לתקוף את כל הענין. עמיר פרץ הוא האזרח היחיד שנותר משמעותי בסיבוב זה, בין שני הגנרלים, אף אם הפסיד. לכן מוזר לקרוא למצביעיו,כמוני, 'חיילים'שלו ולהניח כי הוא יכול לתפלל אותם. מוזר לא פחות הוא שאיש תנועת יסוד קורא למעשה לנטישת כל כיוון חברתי כלכלי או לסמוך על הגנרלים שיעשו זאת. אם ננטוש את העיסוק בכיוון הזה, האם נהיה מוכנים באמת טוב יותר להתמודדות מול איראן, בהנחה מרחיקת לכת שיש באמת איום ממשי כזה? מכל פרשת האיום הבטחוני שמביא מיכה עולה שבח לפרץ, יציאתו למלחמה היתה צעד נבון ! גם נסרללה התחרט ולמד לקח, גם התכנון האירני לאותו יום פקודה נפגע. אגב, מדוע מי שמכין נשק גרעיני, ואפילו חושב להשתמש בו, צריך להמשיך לתמוך בארגון של טרור על מנת שבאותו יום יפעלו שניהם ? לי לא ברור.
כן ברור לי שהמשך חיפוש הדרך לשלום ולפשרה, לא על חשבון בטחוננו, הוא הצעד הנכון, בסופו של דבר זה הבטחון האמיתי ! עמיר פרץ שיודע את זה תומך בפשרה מול הפלסטינים ובהמשך השיחות עם הסורים, למרות התנגדות האמריקאים, שני כיווני פעולה אמיצים ולא תמיד פופולריים.
שלום, או אפילו תהליך שלום, יכול להיות מה שיוציא את העוקץ מאיומי איראן. האם ימשיכו האירנים באותו קו כלפי ישראל, כאשר שני השכנים, הפלסטינים והסורים מגששים לקראת שלום עימה? יוצא מזה שעמיר הוא היחיד שיש לו קו חברתי, ונכון שזו היתה אכזבה בקדנציה הקודמת, אבל יש לו גם קו מדיני בטחוני ייחודי. איזה תשובה מספקת יותר יש לגנרלים בענין זה ?
העתקת קישור