לא יפה, אורי
הוספת תגובה לדף  משנה מהונדסת - בנירים – אחד מ-29 המופלאים השיתופיים – הלכנו לבדוק מה קרה לקיבוצי השינוי באזור. גילינו שהתוצאות (החיוביות) אינן תואמות את
שם הכותב:  ארנון אבני
מקום מגורים:  נירים
נושא / כותרת  לא יפה, אורי
תוכן ההודעה:  לא יפה אורי, לקרא לי דמגוג כאשר אתה לא רק משתמש בביטויים שאתה יודע שנועדו ללכלך ואחר כך להתפלא למה מפרשים אותם כלשונם: לא אתה המצאת את המושג הזה "הפרטת התודעה", אתה יודע שבעברית צריך לומר כמו שהציע כאן החבר מהמרכז "תודעת הפרטה" או פשוט "תמיכה בהפרטה". הלו עברית אתה יודע, וברור לך שזה ביטוי גנאי.
לא מוצלח גם להיעלב כאשר משווים את עמדותיך לקומוניזם (שאתה הזכרת במאמרך הראשון), אחרי שקודם השוות את עמדת יריביך לתאצ'ריזם. אתה יודע יפה מאוד שגם הקיבוץ הכי מופרט הוא עדיין קואופרטיב הרבה יותר שוויוני מכל משטר סוציאל דמוקרטי מהסוג שאתם אוהבים להתרפק עליו.
לא מאוד עקבי למחות על סיפורים או דוגמאות ולטעון שאינם מייצגים את הכלל ומייד לספר לנו על מושחתים מעולם הקפיטאליזם (אנרון) כאילו מישהו כאן טוען שזו שיטה אלטוראיסטית.
כשנוח לך אתה משווה את יריביך (שים לב למכתבך) רק לקפיטליסטים הכי קיצוניים ושוכח שהמודל הפוליטי הקרוב ביותר לקיבוץ המשתנה הוא מונדרגון שבספרד (שאומץ, על שכרו הדיפרנציאלי, על ידי המטה השיתופי) . ומה זה שייך לעניינינו המצב ברוסיה היום כשאתה יודע שהמשק הרוסי התפגר משחיתות וחוסר יעילות. מה זה מוכיח? כלום.
מה שאני מצע לך זה לעשות מה שאנחנו עשינו. לך תיפגש עם מנהלי קהילות, עם מרכזי משק ועם חברים מן השורה בקיבוצים שאחרי שינוי. אם תהיה מוכן להקשיב אתה תופתע מהעובדות שתגלה. אחר כך תוכל לכנות אותם בשמות של צוררי השוויון, אבל קודם תקשיב.
שנית אתה מספר לנו איך פעם רתמנו את הכל למען החברה והיום עברנו לקוטב הנגדי. לא נכון. הקיבוץ השיתופי לא עשה שום פשרות. עדיין הוא עומד על העיקרון של 100% שוויון. ומנגד, אלה שבעיניך הפכו לתאצ'ריסטים, נשארו, במונחים פוליטיים, ארכי סוציאליסטים.
ועוד הערה קטנה שנכונה גם לכנס המצחיק שעשה המטה השיתופי. שום דבר ממה שנעשה בקיבוצים לא ישנה כהוא זה מהמסלול הקפיטליסטי שעוברת בו המדינה (אני מקווה שהמטוטלת תחזור). אז בשביל מה כל הפטפוטים החלולים כאילו הפרטת לימודי ערב בקיבוץ תדרדר את הסוציאליזם הישראלי...
העתקת קישור