כמה קל להיות שיתופי עשיר ופחדן?
הוספת תגובה לדף  משנה מהונדסת - בנירים – אחד מ-29 המופלאים השיתופיים – הלכנו לבדוק מה קרה לקיבוצי השינוי באזור. גילינו שהתוצאות (החיוביות) אינן תואמות את
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד - וסין
נושא / כותרת  כמה קל להיות שיתופי עשיר ופחדן?
תוכן ההודעה:  הנה עולה לנו כאן חבר מקיבוץ שיתופי עשיר, ואפילו משתבח בכך, ולמה הוא עולה? אך ורק בכדי להשמיץ ולרמוס, את מי? אותי, אבל האם הגיבור הגדול והקיבוצניק השיתופי והעשיר הזה יעשה את זה בשמו? לא, מובן שלא, הרי הוא שיתופי, ומה תגיד ועדת חברים, אם הפחדן הקטן הזה היה קורא את ההצעה לקיבוץ שיתופי משופר שנכתבה על ידי ועל זמי היה מדבר אחרת על "תורת עוזי ועולמו", כן אני מאמין והאמנתי בקיבוץ השיתופי אבל ביקשתי לנטרל את כול הרעות החולות שלו, את צרור השקרים שחיינו עמם, לשים את הכול על השולחן, לשחרר את החברים מעולן של הוועדות, לאפשר לחברים שרוצים בכך לעשות מעט לביתם, ולא רק להציץ בעיניים כלות על אלה שיש להם ולנו אין.
ערבות הדדית? בבקשה, אבל רק לאלה שבאמת מגיע להם, לא לאומני הבכי שלמדו להצמד לפיטמה הקיבוצית לאורך שנים, לא לכול אלה שלמדו לצעוק ולבכות, לא אשכח חברה אצלנו שנשכבה על הרצפה ורקעה ברגליה על רצפת הוועדה, לא לדאוג היא קיבלה את שרצתה, אז קיבוצניק שיתופי ועשיר, אבל בעיקר פחדן עלוב, לפני שתשמיץ אדם, תהיה מספיק הגון לפחות לדבר בשמך ובשם קיבוצך, אבל אולי זו הגינות שמיקומה אינו מתאים לקיבוצך השיתופי?
עוזי
העתקת קישור