מדוע ארנון אבני מביא לשיתופניקים את הסעיף
הוספת תגובה לדף  משנה מהונדסת - בנירים – אחד מ-29 המופלאים השיתופיים – הלכנו לבדוק מה קרה לקיבוצי השינוי באזור. גילינו שהתוצאות (החיוביות) אינן תואמות את
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד וסין
נושא / כותרת  מדוע ארנון אבני מביא לשיתופניקים את הסעיף
תוכן ההודעה:  ראו נא איזה עולם מוזר, כותבים כאן רוב מוחלט של אוהדי השיתוף, לא מעט מהם מקיבוצים שיתופיים, מתמידים מקיבוצים שעברו שינוי, חבר מרכזי, מוישה שכביץ ואנוכי, אבל מי הכי מעצבן את חברינו השיתופניקים, אחד דווקא די ידוע בקריקטורות שלו המתפרסמות חדשות לבקרים בעיתונות, דוש כתב פעם שלצייר קריקטורות אקטואליות, נדרש מוח מיוחד במינו, יכולת לראות בצורה חודרת ובמספר קווים לתפוס את כול הסיטואציה, אולי תכונה זו של ארנון מוציאה אותכם מדעתכם? או העובדה שהוא חבר בצוות השינוי בנירים, ואם יש צוות שינוי, אתם עושים מהר אחד ועוד אחד, ומחליפים את הסיכה על המפה מקיבוץ שיתופי למתנדנד.
יפה עושים חברי נירים שאינם קונים את צרור ההבלים המוזן להם מכול הכיוונים, אלה ניגשים פיזית לבדוק בשטח, דבר שאם לרום וראובן היו עושים בהרמת טלפון אחד לעמיעד היו מגלים את האמת לאמיתה אבל למה לטרוח אם אפשר לזבל כאן חינם אין כסף.
ארנון מספר שחברי נירים לא טרחו לנסוע למשמר העמק, בסיכום הכנס נכתב שהמט"ש מודאג כי 30 (שלושים) כשליש מהקיבוצים שעוד נותרו שיתופיים לפי רישומי המט"ש הדירו רגליהם מהכנס, שאלתם עצמכם מדוע? הרי בקיבוץ שיתופי מדובר, חלקם לאוו דווקא מהערבה הדרומית, מדוע הדירו רגליהם? אולי מפני שהם כמו נירים, עם צוותי שינוי בודקים את האופציות, וכנס תנועות הנוער שנערך במשמר העמק, לא ממש נגע למצוקות שלהם, אחרת מהיכן הגיעו לכנס 300 משתתפים? אם היה מגיע מזכיר או חבר מכול הקיבוצים של המעגל הרי היה מדובר ב 90 איש, אם היו מגיעים שניים היינו רואים 180. אנו יודעים ששלושים קיבוצים לא הגיעו, בהנחה שכול קיבוץ שיתופי היה מיוצג על ידי שניים, היו שם 120 נציגי קיבוצים שיתופיים, השאר היו פעילים, פלוס נציגי תנועת הנוער.
כן אני יודע שמייד ישלפו הציפורניים, הרי אם ארנון אנוכי וחבר מרכזי לא היינו מה הייתם עושים? על מי היה יוצא הקצף? על המט"ש שמסתכל החוצה במקום פנימה? על חברים כמו קיפי שחי בקיבוץ שיתופי גדול וחשוב, אבל זמירות השינוי מתחזקים בו, או על יאיר הלכוד בקיבוץ שעבר שינוי והוא חולם בלהט מדהים על שינוי עולמות, מהפכה חוקתית?
אז הכי נוח הם החברים שמדברים ומעצבנים, יש שניים גלויים, עוזי וארנון, סליחה למוישה שכביץ שקצת בעננים, איננו מתחבאים מאחורי שלל פסדונים כמו דני מיוטבתה, נדמה לי שזיקית מצוייה לא היתה מצליחה לשנות את צורתה בקצב שדני עושה את זה, מחליף שמות בקצב כזה שלפעמים קשה לתפוס את הסיבות לכך, מה שהוא דני לא משנה זה את השפה, הירידה לפרטים אין סופיים, והכי חשוב את ה IP שלו......אז דני בשביל מה שלל השמות, תכתוב פעם מהבית, פעם מהרפת, ופעם מת"א, אבל אתה מתעקש על השרת של יוטבתה ORG נסה משהו אחר לפעמים.
בקיצור חביירים, מצטער שאנחנו הלא שיוויוניים (כאילו שאתם כן, דני כן בזה אני בטוח לגמרי) ממשיכים לכתוב כאן ולא באתר "לא שווים" כפי שציינתי מי שמממן את האתר הזה זה התק"צ וזה מה לעשות מורכב מרוב מוחלט של קיבוצי השינוי, אני בטוח שהמט"ש בקצת מאמץ יפתח עבורכם אתר שיהיה רק שלכם, שם אני מבטיח שלא להגיב, באמת, עד אז אנחנו עושים כמיטב יכולתנו יחד עם זמי ועוד להפוך את השינוי שבוא יבוא אצל כולם להוגן ושקוף.
עוזי
העתקת קישור