אצל מי השתפר המצב הדמוגרפי ?
הוספת תגובה לדף  משנה מהונדסת - בנירים – אחד מ-29 המופלאים השיתופיים – הלכנו לבדוק מה קרה לקיבוצי השינוי באזור. גילינו שהתוצאות (החיוביות) אינן תואמות את
שם הכותב:  חבר פשוט
מקום מגורים:  איזו דאגה מרגשת
נושא / כותרת  אצל מי השתפר המצב הדמוגרפי ?
תוכן ההודעה:  אחרי שנסיים להתרגש מדאגתו הגדולה של אבני לשיתופיים האומללים ההולכים בחושך אל עבר אובדנם הבטוח ורק אבני לבדו רואה את האור ומנסה להניאם מכך - נראה שאין ברירה , צריך להחליט קודם לדיון על משמעות המונחים המשמשים בו.
על פי אבני השתפר המצב הדמוגרפי כי בשבילו חברות בקיבוץ היא חסרת משמעות, מושג ישן ומטריח אנשים מודרניים שכמותו. לכן אם תושבים, שוכרי דירות למיניהן, דיירי הרחבות הם חברי קיבוץ ונכללים בדמוגרפיה שלו - אז יש ישובים דיפר' שמצבם באמת הוטב.
אבל אם יש מי שעבורו חברות בקיבוץ היא בעלת משמעות, ולכן תושב ודייר וחבר בעצמאות כלכלית ובן שלא נמצא אלא הוא חבר על הנייר ומחכה לעת פירוק הם לא חברי קיבוץ - עבורו לא מדובר בשיפור דמוגרפי ממשי של הקיבוץ.
כאן בסביבתנו לא רק שאין גידול במספר החברים בישובים הדיפר' , אלא שאפילו תושבי שכונה קהילתית כמעט אין, למרות ההטבות והפיתויים !
על חזרת בנים כחברים אין מה לדבר !
מה יש לרוב - יש תושבים מעיירת הפיתוח הסמוכה שמצאו דיור זול בדירות הוותיקים שנפרטו. או אולי גם אלה חברים על פי כותב המאמר ?
אבל אולי נעשה לו לאבני נס עמיעד, ובסביבתו כל הדיפרנציאלי פורח !
העתקת קישור