טיעוני "המתחדשים" מלאים סתירות כרימון
הוספת תגובה לדף  סוף סוף, כנס תנועתי - בשונה מכנסים קודמים של המעגל השיתופי שעסקו בהתארגנות ובמאבק נגד קו אנטי שיתופי שרווח במזכירות התנועה, הכנס האחרון היה כ
שם הכותב:  חבר משונה
נושא / כותרת  טיעוני "המתחדשים" מלאים סתירות כרימון
תוכן ההודעה:  הנה לדוגמה חברנו מהמרכז, בתגובתו האחת (מס' 8) הוא קובע:
"המקור לפנסיה אם אין קרן מסודרת לעניין הינו כמובן נכסי הקיבוץ עליהם עמל כל חייו ולא חלילה מיסוי הצעירים"
ואילו בשנייה (מס' 14) פזמון אחר:
"בקיבוץ נגבה למשל כבר אין כמעט דירות להשכרה כי כולן ניתנו לבנים שחזרו כחברים חדשים."
אני מכיר את נגבה, אין שם שום "נכסי הקיבוץ" שיכולים לממן את "הפנסיה". כך שאם אכן הדירות להשכרה בנגבה ניתנו לחברים חדשים, אז חלילה או לא חלילה, מקור הפנסיה יהיה "מיסוי הצעירים".. מה לעשות.

הרבה יותר שגוי ופתטי היא הטענה של "כאן ביתי", אליה מצטרפת גם "התנועה" במצגת של מיכי דרורי, כאילו ב-979 קיימת "אפלייה" של חברי הקיבוצים לעומת "מבצע ההיוון" במיגזר העירוני (תשלום של 33% מערך מגרש בקיבוץ לעומת 4.5% בעיר) והם תובעים בעוז שיוויון!

אבל..
במצגת של דרורי מופיע המשפט הבא:
"לדוגמא: בקיבוץ עם תקן של 100 נחלות ולפחות 100 משפחות תכלול חלקת המגורים 233 מגרשים."

כלומר, באותו קיבוץ לדוגמא לכל משפחה יש יכולת "לשייך", לעצמה ולבניה (חברים חדשים), 2.33 מגרשים תמורת 77% מערכו של מגרש אחד בלבד! (33%+11%+33%) או במילים אחרות, משפחה בקיבוץ הזה תקבל "מתנה" בסך 160% מערך מגרש! לעומת מקסימום 96% שיכולה לקבל משפחה עירונית, שהרי מבצע ההיוון בעיר אינו מחלק דירות גם לבניהם של הדיירים.
אתם בטוחים שאתם רוצים "השוואה" למיגזר העירוני??!!

ל"קניבל המתחדש" אני רק אעיר: מי שיעשה שיוך לפי 751 הוא לא סתם קניבל אלא קניבל טיפש מאוד! (אלא אם מדובר ב"אזורי עדיפות" שם מחיר הקרקע ממילא אפסי)
העתקת קישור