תוצאות מרשימות בקיבוצים השיתופיים
הוספת תגובה לדף  הכנס השנתי של הקיבוצים השיתופיים - נתונים על הקיבוצים השיתופיים
שם הכותב:  ראובן גוטמן
מקום מגורים:  צפון
נושא / כותרת  תוצאות מרשימות בקיבוצים השיתופיים
תוכן ההודעה:  בעקבות הכנס של הזרם השיתופי במשמר העמק,
ולאור הנתונים המרשימים הכלכליים והחברתיים שהוצגו, לזרם השיתופי "כה לחי".
לפני כחודש פרסמה אבירמה גולן מעיתון הארץ על "תחייתו המחודשת של הקיבוץ". מי שזוכר אותם הנתונים פורסמו לפני יותר משנה וחצי בעיתונות הקיבוצית. הסתבר כבר אז כי הנתונים הם וירטואליים וחבל שפורסמו אז, ועוד יותר חבל שחוזרים על אותה טעות. במפקד "הקליטה" הסתבר כי נספרו כ-300 חברים שנקלטו בפועל בקיבוצים השיתופיים ולמעלה מ-600 שנספרו, הם תושבים או מתיישבים בשכונות הקהילתיות שהמשותף להם ול"קיבוץ" הוא רק האיזור הגיאוגרפי. כאשר שאלתי פעיל תנועה מדוע מפרסמים מספרים מטעים, ונתתי דוגמא לקיבוץ שקלט לחברות בפקס, כ-40 חברים ושכעבור למעלה מחצי שנה לאחר מכן, לא מצאו למעלה מ-35 מהם את הדרך לקיבוץ. תשובתו היתה: "הם עוד יגיעו". לצערי לא נוספו לאותו קיבוץ עד היום (שנה וחצי אחרי) ולו חבר נוסף אחד.
נכון, יש שיפור כלכלי בקיבוצים הדיפרנציאלים אך ראה איזה פלא שיפור לא קטן חל גם בשיתופיים. צאו וראו את גובה הבונוסים שחברים מקבלים בשיתופיים! חברים יקרים: יש מי שמנסה לעבוד עלינו !! השיפור חל משתי סיבות עיקריות: 1. התנהלות השוק והביקושים שלו. 2.ההתנהלות בקיבוצים עצמם שהשתפרו לאין ערוך, והתיעלו לאור למידת שגיאות העבר. מנסים לפטם את חברי הקיבוץ במעשיות שאין בינם והמציאות כל ממש. היחידים המרויחים בישובים הדיפרנציאלים הם קבוצת בחירים הגורפת לכיסם את עיקר ההכנסות, ומשאירה מאחור קבוצה גדולה של חברים הגומרת בקושי את החודש, והפוחדים לפתוח את פיהם מחמת אימת הבחירים. ויש כבר לא מעט דוגמאות לכך.
לא נעים להודות, אך לא מעט ישובים דיפרנציאלים ניקראים עדיין "קיבוץ" רק מאימת רשויות המיסים במדינה. אך האמת שכל דמיון בין ישובים אלה וקיבוץ הוא מקרי בלבד.
מדוע אין הרשם עושה סדר בסיווג כפי שציווה הבג"צ ?
ולבסוף אני קורא לכל חברי הקיבוצים להצטרף למגבית שזמי מגעש עושה, על מנת שאפשר יהיה לקרוא את "רשם האגודות" לסדר כדי שחברים בקיבוצים השיתופיים והדיפרנציאלים יוכלו לקבל את הסעד המגיע להם ממנו.
חבל מאוד שמזכירי התנועה הקיבוצית ממלאים פיהם מים והם לא נשמעים. ייתכן וכך נוח להם יותר ?
העתקת קישור