עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

קצרים בשטח - דוח מספר 32

1. "שבת אחים גם יחד":

בשותפות עם יו"ר עמותת "איילת השחר" הרב שלמה רענן עסקנו בחודש האחרון ב-
1) מפגשים עם הנהלות חמישה קיבוצים בהפגשת קהילות חרדיות עם קיבוצים (סופה, משמר העמק, געש, גן שמואל, נען).
2) אירוח צעירים דתיים בליל כיפור.
3) השתתפות בהקמת בתי כנסת בקיבוצים.
4) הכנת גיוס ושיבוץ של אלפי חרדים צעירים (שלא התגייסו לצה"ל), "ביום פקודה" (חירום) לסיוע בהצלת חיי אדם, בבתי חולים, בסיוע לנזקקים בקהילה ועוד.
  
2. התיישבות:
התוכנית להתיישבות בשני מקומות ובבקעת הירדן והמשך פיתוח משימת ההתיישבות במסגרת הנח"ל כיעד חדש בנוסף ליעד החינוכי הקבוע נתקלים במצב של "ממשלה בשיתוק".
  
3. פינוי מוסכם מרצון של תושבי חאן אל אחמר לנגב:
נתקל בהתנגדות הרשות הפלסטינית, ארגונים רדיקאליים ובמצב של "ממשלה בשיתוק".
  
4. סולידריות:
1) המגעים וההתקדמות בהשבת השבויים והנעדרים משבי החאמס בעזה נתקלים במצב של "ממשלה בשיתוק".
2) משימת "ההנגשה" במערת המכפלה בחברון שתאפשר הגעה חופשית לנכים, למוגבלים, הנעזרים בעגלות ועוד, נתקלת במצב של "ממשלה בשיתוק".
3) קליטת חברת קיבוץ בצפון נכה 100% ששהתה שנתיים ברחובות הערים, בתי חולים, משטרה, בתי מלון ועוד. מתקדמת יפה בקיבוצה, הודות לגורמים ואנשים טובים "באמצע הדרך".
4) מסיק הזיתים בשומרון - כל יום יוצאים כ-60-80 מתנדבים ביוזמת עמותת רבנים "שומרי משפט" "וקואליציית המסיק". המון וויכוחים ועימותים עם גורמים הנמצאים בשטח, אך בסוף היום המסיק מתקדם יפה. יש השנה יבול רב.
  
5. חינוך ערכי ומשימתי: 
מאבק תנועות הנוער הכחולות: ברחבי התנועה הקיבוצית מתחולל דיון ציבורי, ויכוחים בין גורמי חינוך, עם הנהגת מטה התנועה הקיבוצית ועוד. שני נושאים עיקריים עומדים על סדר היום: 
א. הכרה ושייכות. 
ב. שליטה. 
הביטוי לכך בא באי מתן תקציב, בחוסר הדברות, ברצון לחולל הנהגה חדשה, ובחוסר יכולת לקבל החלטות מושכלות שיפגישו, שיפשרו, שיולידו הזדמנות חדשה כדי לצאת מהמשבר הנוכחי.
  
6. ביטחון:
הצוות בראשות האלוף (במייל) איציק בריק, מקיים דיונים ומכין ניירות עבודה לקראת הצגתם בפני הרמטכ"ל, משרד הביטחון, הקבינט הביטחוני מדיני.
אנחנו שותפים לבחינת סוגיית הקמת מערכת ההגמ"ר מחדש. שמשמעותה מתן יכולת ליישובי הספר/ הפריפריה/ קווי עימות להישאר במקומם בעת חירום ולהיות מוכנים בכוח אדם מקומי ובאמצעים שונים להגן על עצמם ללא צורך בפינוי.
  
7. רצח ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין ז"ל בלב העיר:
כולנו ניפגש בעצרת, במוצ"ש, נדגיש את הרצח הפוליטי שעצר את מהלכי השלום, נוקיע כל גוון של אלימות מילולית ופיזית ונעודד כל מהלך שיקרב את השלום. ביטוי לתכנים הללו שמענו היום בהתכנסות הקבועה והצנועה של חברים על קברו של רבין בהר הרצל עם משפחתו.
נשארנו עם הציפיה שבעצרת הגדולה בכיכר יהיה ביטוי גם לחבריו לדרך ולמורשת - והמבין יבין!!!
  
נ.ב.
הדוח כתוב בקיצור מתוך מחשבה שהקורא "שוחה" בחומרים ובציפיות.
יש גורמי משרד ממלכתיים בתחומי ההתיישבות ביטחון וסולידריות שפועלים יפה גם במצב של "ממשלה בשיתוק" - אבל התוצאות מוגבלות!
  
נכתב בתאריך
4/11/2019הרשמה לניוזלטר שלנו