עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

משוט בערוגות המשימות - מספר 29

1. גירוש ילדי האימהות מהפיליפינים:
בסוף השבוע החזרנו את כל עשרות הילדים והאימהות מהקיבוצים לביתם בתל אביב לקראת פתיחת שנת הלימודים. במקביל ייצרנו קשר עם משרדי ראש הממשלה, הפנים ורשות ההגירה, וביקשנו מכל הלב כי בתקופה הקרובה יחדלו מהפעלת משמרות אכיפת החוק לגילוי הילדים בבתי הספר והעלאתם למטוס. פנו גם מנהלי בתי הספר בתל אביב ובראשם ראש העיר רון חולדאי, ואישי ציבור נוספים, התוצאה: לעת הזאת הוסכם לאפשר את פתיחת שנת הלימודים תוך מתן כבוד הדדי ללא פעולות גירוש מבתי הספר.
  
2. פינוי תושבי חאן אל אחמר - ליד כפר אדומים:
השבוע נפגשנו בנושא במשרדי ראש הממשלה והביטחון, "בילינו" במאהל שלושה לילות בשיחות עם תושבי הכפר, התוצאה: ניסוח הצעה סבירה מצד כולם שתהווה בסיס למשא ומתן מידי. על... פינוי מרצון. ועל כך אמר המשורר: "הבאנו את הסוסים הצמאים לשוקת, האם ירוו את צימאונם?" האם יסוכם הכל בחיוב? לא נדע!!. את תפקידינו יוצא הדופן מלאנו כפי שהכל ציפו מאתנו.
  
3. החזרת השבויים והנעדרים משבי החמאס בעזה:
החודש מציינים חמש שנים לשבי חמשת השבויים והנעדרים בעזה, שני חיילים ושלושה אזרחים. כל משפחה מציינת את התאריך הכואב והמתסכל בטקסים, בערבי שיח, ובהפגנות ליד בתי מקבלי ההחלטות, בארץ ובחו"ל. ההודעות על האירועים יוצאים לכל אך הדבר הבולט, הוא:
א. השתתפות גדולה של המשפחות המורחבות ובני העדה בלבד.
ב. בהעדר מסלול של קבלת החלטות ולו"ז, הציבור אדיש ואינו לוקח חלק.
ג. הוויכוח העיקרי: המחיר - "מחבלים חיים", עדיין לא מתחולל בלבבות האזרחים ובתקשורת. התוצאה כאב, תסכול, חוסר אונים - משהו כאן חייב להשתנות!!
  
4. כישלונות מהדהדים - דרושה חשיבה נוספת \ שינוי מסלול:
1. התיישבות בבקעת הירדן - יש אנשים, יש מקומות אבל....
2. מפגש אזרחים באי השלום ליד "ארם נהריים" - יש משתתפים, יש אישורים, יש אבטחה אבל - אצל מי המעצור?
3. יחסי התנועות הכחולות והתנועות המיישבות - הכל רוצים, הכל מבקשים תיקון, אפילו בודקים דרכים וכלי עבודה חדשים כדי להסדיר את הדברים - אך התקיעות נשמרת.
  
5. קרן אור:
מי היה מאמין? החתום מטה ישמש כיו"ר וועדת הקלפי בבחירות לראשונה בחייו בעיר... חברון - איש לא רצה, הכל חששו ופחדו וכדברי המשורר: "במקום שאין בו איש היה אתה האיש". ההתנדבות הזאת היא למען החוק, הדמוקרטיה והסדר הציבורי. נעשה זאת ללא שיסוי, ללא משוא פנים, הכול ברוח טובה כי אחים אנחנו במדינה אחת!!
  
נכתב בתאריך
6/9/2019הרשמה לניוזלטר שלנו