עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

הסיפור של יאיר / הסיפור של ישראל
אני זוכר שבקיבוץ שבו נולדתי, עין חרוד מאוחד, היו עורכים יום ספורט קיבוצי ב-1 במאי. 1 במאי הוא יום הפועלים הבנילאומי, יום סמלי, של מאבק ושווין, יום מלא ערך ותוכן עבור חברי קיבוצים במיוחד. אני זוכר שכבר לא היה מספיק תוכן כמו פעם ליום הזה, אבל חברים הרגישו שאי אפשר לעבוד כרגיל בזמן שבכל העולם מקיימים ביום הזה הפגנות בעד זכויות עובדים. ביום הספורט האירוע המרכזי היה "מרוץ האשכולית" מהפרדס עד החדר אוכל. (4 ק"מ) - מירוץ שליחים בין הענפים. אני זוכר שהאווירה הייתה מפרגנת לכולם - מהילד הכי קטן עד לאצן המקצועי. כולם היו מאוחדים סביב הרעיון של עזרה הדדית עשייה בינדורית - סבתות ונכדות רצו ביחד.
  
מבחינתי יום ספורט שמשתתפים בו מאות אנשים מכל הגילאים בתחומים שונים - זה ביטוי אדיר לקהילתיות - הייתי שמח ליישם את זה בבית שמש. בבית שמש חיים זה לצד זה ציבורים שונים שחולקים בתפיסות עולם, בדרך חיים. התנועה והפעילות הספורטיבית משותפת לכולם.
  
האירוע השני ביום הספורט היה תחרות זריקת רימון למרחק 80 מטר . התחרות מבוססת על סיפור מילקוט הכזבים על חבר קיבוץ, חבר הפלמ"ח, שידע שהוא תמיד זורק רימון יד ל 80 מטר, ושהיה לו מטרה 50 מטר הוא הלך 30 מטר אחורה. בעצם, הסיפור הזה חרוט אצלי כהשראה לזיכרון הקמת המדינה ומלחמת העצמאות - עשרות שנים לאחר האירוע עוד מפרגנים לאיש הזה על מקומו בהקמת המדינה.
  
באופן אישי, הקמתי וניהלתי במשך הרבה שנים את ״עמותת קהילה״. אני גאה בעמותה הזאת ומקווה שבעזרתה אוכל להוסיף צדק, שיויון, דיאלוג חברתי בבית שמש.
  
תביאו את הסיפור שלכם, ובואו נרוץ יחד.
  
#הסיפורשלישראל
#מרוץביתשמש

הופיע ב:
פייסבוק
נכתב בתאריך
25/8/2019הרשמה לניוזלטר שלנו