עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

משוט בערוגות המשימות - מספר 27
1. גירוש אימהות מהפיליפינים:
יפה עשתה מזכירות התנועה הקיבוצית בהחלטתה הקוראת למנוע את הגירוש הגורם לעוול קשה. אך קשה לנו להסתפק בהפגנות, הצהרות ונאומים, וכך בשקט בשקט כל אמא ובן שפנו ועוד יפנו אלינו, מצאנו עבורם את אשר ביקשו!! ימים יגידו.
  
2. ציון חמש שנים לאחזקת השבויים והנעדרים בשבי החמאס:
"אם ירצה השם" - ביום ראשון 21.07 בשעה 18:00 יתקיים טקס על הגג במשרדי רב הכותל הצמוד לרחבת הכותל, בהשתתפות נציגי משפחות השבויים והנעדרים. הרב הראשי דויד לאו, ראש עיריית ירושלים משה ליאון, לאחר הטקס תערך תפילה ליד הכותל, חברים והציבור מוזמנים - אישי הציבור אישרו את השתתפותם מתוך כבוד ותמיכה במאבק לשחרורם, האם יגיעו כולם לראשונה יחדיו לאותו מקום ובאותה העת? ימים יגידו!!
  
3. מאבק בני העדה האתיופית:
אולי הכל כבר נאמר ונכתב. אך במוצ"ש לפני שבוע הוזמנו למפגש עם מנהיגים מעצבי דעה, צעירים עם ניסיון. כולם בני העדה האתיופית. ישבנו שלוש שעות בשיחה לא פשוטה ומורכבת, יחדיו סיכמנו כי:
1. המחאה תימשך עד להקמת ועדת חקירה ממלכתית לכל נושא יחסי הגומלין עם בני העדה בכל התחומים.
2. נפעל לשחרור העצורים ולסגירת התיקים.
3. המחאה תימשך ללא אלימות, וללא גרימת נזק לאנשים ולרכוש.
4. יש לעודד יוזמות מקומיות.
5. תבוטל החסימה שתוכננה למחרת (ראשון) בנתב"ג.
האם נעמוד בכל המשימות? ימים יגידו..
עכשיו עלינו להקשיב לקולות, להיות עם בני העדה ו...לחבקם!
ובנימה אישית - עבורנו החלום והחזון בחלק מהמאבק הוא שהמדינה כולה תפעל, תאבק, תעודד ותעמוד על המשמר - על שחרורו של בן העדה אברה מנגיסטו שמתוך מצוקה חצה את הגבול - ונפל בשבי החמאס, כפי שנאבקנו לשחרורו של גלעד שליט - האם נוכל לכך? - ימים יגידו!!
  
4. חילופי גברי בראשות עמותת "יהום הסער":
עם בחירתו של ראש המועצה שער הנגב, אלון שוסטר לכנסת, התעורר הצורך בהחלפת יו"ר העמותה, האלוף (במיל) גרשון הכהן נענה להצעה והשבוע יתייצב ל...עבודה (לא למפלגה).
לך אלון שוסטר המון תודות על העצה, הסיוע ובעיקר על הגיבוי. כי כידוע "יהום הסער" פעילה בתחומי; התיישבות, ביטחון, חינוך וסולידריות. המשימות חוצות את קווי הארץ, בוודאי מפלגות, אירגונים שונים ו... לעיתים הדמיון ומציאות מעורבים זה בזה, ואתה אלון שוסטר כמו עץ אלון שורשי וחזק ידעת לתמוך ולאפשר, ולך האלוף (במיל) גרשון הכהן אל תירא כי לא חוטאים אנו במאום. אנו שמים את נפשנו בכפנו למען הזולת מכל צבע, מין, גזע ולאום ולמען מדינת ישראל, יהודית, ציונית דמוקרטית ובעלת גבולות בטוחים לדורותיה. ואולי על שניכם, אלון וגרשון רשם איש חכם:
"אי אפשר לשנות את כיוון הרוח, אבל אפשר לכוון את המפרשים, ואינך יכול להתחיל את הפרק הבא, אם אתה ממשיך לקרוא שוב ושוב את הפרק הקודם. כי רק אנשים עם פנטסיה עושים דברים פנטסטיים."
  
זה היה נפלא אתכם ואני בטוח שגם יהיה נפלא!! תודת ענק לכם יקירי עמותת "יהום הסער".
נכתב בתאריך
14/7/2019הרשמה לניוזלטר שלנו