עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

"קצרים מהשטח" דוח מצב מספר 26

1. "צוות האלוף (במיל) איציק בריק" - מוכנות צה"ל למלחמה:
בשתי הפגישות האחרונות (אחת בהשתתפות 60 חברים) עלה נושא חדש, הנדרש במציאות של היום: "אי נטישת ישובים בפריפריה, והפיכתם למגננות לעת מלחמה בשתיים שלושה חזיתות בו זמנית".
  
רקע:
1. במלחמת יום הכיפורים עזבו המתיישבים את הישובים ברמת הגולן - לעת חדירת הצבא הסורי, במבצעי צה"ל האחרונים ברצועת עזה הועברו המתיישבים בעוטף לאזורים אחרים.
2. היום בגילאי 35-40 משתחררים רבים רבים ממילואים והישובים מלאים בכוח אדם לא משובץ.
3. לעת מלחמה בחזיתות עזה, לבנון וסוריה יגיעו טילים רבים גם למרכז הארץ.
  
עכשיו - קצת יצירתיות - ביוזמתו של "האלוף (במיל) גרשון הכהן" - חבר "צוות בריק":
הבה נאמן את תושבי הישובים יוצאי מילואים פעם פעמיים בשנה, נחלק ציוד (נשק) לכל בית אב - נקים מערכת הגמ"ר. 300 ישובים יוכלו לעצור את האויב, ולהשהותו עד שכוחות הסדיר והמילואים יגיעו - כאמור אזורי המרכז יספגו טילים רבים שיעסיקו בחילוצים ובשיקום אזורים נרחבים.
  
מה קורה עכשיו?
1. התוכניות של צה"ל, משרד הביטחון והפנים בדיוק הפוכות.
2. הגורמים הקובעים לא ישנו דעתם ללא גיבוי ציבורי רחב.
3. "צוות האלוף בריק" מתריע מזה זמן רב על מחדלים נוראיים בימ"חים, בכוננות, ובהתנהלות לקראת מלחמה. כוח האדם עוד ועוד...
הכל שואלים - מי ירים את הכפפה בנושא יצירת מוכנות ביישובי הגבול ובפריפריה - מי?
  
2. גירוש אימהות מהפיליפינים:
כל אשמתם שלפני 10-13 שנים ילדו ילדים כאן בארץ בעת עבודתן בתחומי סיעוד (בהעדר כוח אדם שיחליף אותן).
לפני 9 שנים, מנענו גירוש 22 ילדי פליטים בסיוע 22 קיבוצים, והואשמנו על ידי שר הפנים דאז אלי ישי "בהסתת העם למרד". הגירוש וכתב האישום בוטלו. מה יקרה הפעם?
אנו בודקים פעולות שונות למניעת הגירוש, מה תהיה התגובה - ימים יגידו.
  
3. ערב עם נעמי פולני:
הכל כבר נאמר על כלת פרס ישראל השנה, אך בין כל הברכות בלטה ברכה אחת ייחודית. נעמי פולני עבדה עם הצ'יבטרון בשנים 1948-1950.
בתקופה זו יצרה הלהקה את שיר "הרעות". היום הרעות/ערבות הדדית היא אבן פינה בערכי הפלמ"ח. שיש לה משמעות עצומה במאבק לשחרור חמשת השבויים והנעדרים משבי החמאס ברצועת עזה. מי שלא מכיר בזאת מתעלם מן המסר שהעניקו לנו לוחמי הפלמ"ח ומטפחי רוחו ותרבותו (הצ'יבטרון).
  
נ.ב.
כשנעמי פולני שמעה את הברכה הזאת נצצו עיניה בברק מהול בדמעה – ניגשתי אליה לברכה, היא ליטפה את כפות ידי ואמרה בשקט, "אתה לא יודע כמה אתה צודק" בליבי ובגופי חשתי רעידה קלה – אז ידעתי כי הבנתי נכון מה הייתה נעמי פולני, הצ'בטרון והפלמ"ח בשבלינו "הצברים" "דור ההמשך" ללוחמי הפלמ"ח!!
תודה לך נעמי פולני - שלנו.
  
4. בחירות:
אף מילה - אנו עוסקים בהתיישבות (בקעת הירדן) בביטחון ובסולידריות. וכל יום עונים בטלפון למה עוד לא גייסנו את 460 המתנדבים לתצפיות אש בגבול רצועת עזה כמו לפני שנה, מתנצלים! אך סדר העדיפות הוא - "מצילי חיים". ובמשימות נדרשות "חשוכות אל" שאין בהן איש.
   
נכתב בתאריך
5/7/2019הרשמה לניוזלטר שלנו